Новини

Впродовж двох днів у Хмельницькому дискутували над проблемою твердих побутових відходів

22 та 23 жовтня у малій залі Хмельницької міської ради відбулось обговорення ситуації з твердими побутовими відходами на Хмельниччині.

У перший день представники об’єднаних територіальних громад Хмельницького, Шепетівського, Кам’янець-Подільського районів, відповідних районних державних адміністрацій та міст обласного значення спілкувались про нагальні питання поводження з твердими побутовими відходами у їхніх населених пунктах.

23 жовтня представники місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій Хмельницького обговорювали проблеми зі сміттям у обласному центрі. Зустріч розпочали з поїздки на полігон побутових відходів міста Хмельницького, аби побачити весь масштаб проблеми.
Далі заступник міського голови, голова робочої групи «Розумне довкілля Хмельницький» Володимир Гончарук представив присутнім розроблену концепцію та напрацювання робочої групи. Також розповів про ті заходи, котрі уже впроваджено у вирішенні проблем зі сміттям. Зокрема про дегазаційну установку, програму збору небезпечних відходів – еко-бус, підземні контейнери та техніко-економічні обґрунтування сміттєпереробного комплексу.

Опісля презентації присутні експерти висловили думки щодо концепції муніципалітету та надали низку рекомендацій. Слід зазначити, що експерт з питань управління відходами Норберт Нойгауз, колишній заступник мера м. Трір (Німеччина), повідомив, що приємно вражений концепцією «Розумне довкілля» та проробленою роботою. Пан Нойгауз  розповів, яким чином відбувається комунікація на цю проблемну тему у його місті та поділився, як відбувається збір зеленого та великогабаритного сміття у Німеччині.  

«Ми ознайомились з програмою Хмельницького «Розумне довкілля» та порадили місцевій владі створити кол-центр зі збору зеленого та габаритного сміття», – зазначила виконавчий директор ГО «Український центр європейської політики» Любов Акуленко. 
Засновниця ініціативи "Україна без сміття" Євгенія Аратовська поділилася практичними кейсами створення пунктів прийому вторсировини та доводила наскільки це позитивно впливає на усвідомлення проблеми населенням.   

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!