Новини

Відбувся черговий депутатський день

Під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Віталія Діденка відбувся черговий депутатський день. Сьогодні міські обранці зібралися щоб обговорити виконання «Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей на 2021-2025 роки», ознайомитися із роботою Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Третім питанням порядку денного був виїзд на кладовище у мікрорайоні Ракове, де депутати ознайомилися з роботою спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба».

Звітуючи про виконання Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей начальник управління праці та соціального захисту Словян Воронецький зазначив, що сформовано реєстр учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей, який налічує станом на 01.10.2021 року: учасників АТО – 5011 осіб: учасників бойових дій - 4735 осіб; інвалідів-війни - 269 осіб; членів сімей загиблих (померлих) – 106 осіб, учасників Революції Гідності -17 осіб.

Протягом 9 місяців 2021 року надано матеріальну допомогу з загального фонду бюджету міської територіальної громади 18010 особам на загальну суму 18182,00 тис. грн, з них за рішенням виконкому – 1654 особам на загальну суму 4219,30 тис. грн, в т.ч. 220 учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції на загальну суму 589,00 тис. грн.; з загального фонду бюджету міської територіальної громади 2883 учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей на загальну суму 2883,00 тис. грн.

На обліку щодо санаторно-курортного лікування в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 89 учасників АТО/ООС. З державного бюджету у 2021 році виділено 806,90 тис. грн на санаторно-курортне лікування учасників АТО/ООС та учасників Революції Гідності. Заключено 54 договори на відшкодування на загальну суму 803 тис. грн.

На базі Рекреаційного центру «Берег надії» створено умови для психологічної реабілітації осіб з інвалідністю, учасників АТО та членів їх сімей.

Всі бажаючі сім’ї перебувають під соціальним супроводом Центру. Вперше проведено заїзд для дітей учасників АТО з багатодітних сімей під час новорічно-різдвяних канікул в кількості 37 осіб. Загалом за 2021 року рекреаційним центром «Берег надії» було оздоровлено 180 учасників АТО/ООС та членів їх сімей, а саме 146 - дітей та 39 – дорослих.

Основним завданням щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році є збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення та відпочинку, зокрема дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

У літній період на базі закладів освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради працювало 29 таборів оздоровлення та відпочинку. Табори з денним перебуванням і мовні табори функціонували на базі закладів загальної середньої освіти з 16.06.2021 року по 03.07.2021 року та охопили відпочинком 1752 дитини, з них 117 дітей учасників АТО/ООС.

у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Чайка» Хмельницької міської ради було оздоровлено 561 дитину, з них за кошти місцевого бюджет виділених Департаменту освіти та науки 116 дітей учасників АТО/ООС.

Працівниками міського центру зайнятості ведеться активна робота зі сприяння у працевлаштуванні осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території та військовослужбовців - учасників АТО. З числа даної категорії у центрі зайнятості перебувало на обліку 196 осіб, з них 29 - працевлаштовані на підприємства міста; 2 особи проходили професійне навчання під гарантовані робочі місця.

Хмельницький – на першому місці в Україні за темпами забезпечення житлом учасників АТО. Протягом 2016-2021 року 150 учасників АТО/ООС отримали квартири.

Відповідно до рішення сесії Хмельницької міської ради від 20.09.2017р. № 74 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь у антитерористичній операції та потребують поліпшення житлових умов», грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення у 2021 році з міського бюджету було виділено 2,0 млн.грн. - 4 учасника АТО/ООС, особи з інвалідністю ІІІ групи придбали квартири.

Відповідно до рішення двадцять сьомої сесії Хмельницької міської ради від 14.12.2018р. №23 учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та бійці-добровольці, які брали безпосередню участь в АТО забезпечуються житлом на умовах співфінансування. Сума виділених коштів на виконання даного рішення на 2021р. становить – 2,0 млн. грн. що дало можливість 6 учасникам АТО/ООС придбати житло.

За кошти субвенції з державного бюджету на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для осіб з інвалідністю І – ІІ групи, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов протягом 2016 – 2021 років 38 сімей + 8 = 46 придбали житло.

Звільнено від сплати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах дітей із сімей загиблих під час участі в АТО/ООС, дітей батьки яких є учасниками АТО/ООС – 155 учнів, на суму 120 тис. грн. та дітей із сімей, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції – 28 учнів, на суму 20 тис. грн.

На підтримку військовим частинам міста з міського бюджету виділено протягом 2021 років майже 1,5 млн. грн. на закупівлю спеціалізованого майна, на придбання комп’ютерної техніки, на ремонт спеціальної техніки.

У 2017 році засновано Почесну відзнаку міського голови «Воля та мужність». Нагородження Почесною відзнакою проводиться на підставі розпорядження міського голови за поданням громадських організацій, військових формувань та добровольчих формувань і приурочується до свят: День українського добровольця (14 березня), День Героїв (23 травня), День незалежності України (24 серпня), День захисників та захисниць України (14 жовтня). Почесну відзнаку отримали 324 хмельничанина, у 2021 році 65 учасників АТО/ООС отримали Почесну відзнаку.

Протягом 2021 року отримали 50% компенсації оплати навчання у вищих навчальних закладах міста Хмельницького 80 студентів на суму – 400 тис. грн.

Далі депутати заслухали директора міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дмитра Старцуна, який розповів про діяльність закладу та основі напрямки роботи.

Установа здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам Хмельницької міської територіальної громади, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Серед послуг, які надають працівники терцентру – догляд вдома, денний догляд, цілодобовий догляд, соціальна адаптація, натуральна допомога, екстрене (кризове) втручання, консультування тощо.

У територіальному центрі функціонують 4 відділення:

- соціальної допомоги вдома мешканцям міста;

- соціальної допомоги вдома мешканцям сіл Хмельницької громади;

- денного, цілодобового тимчасового перебування;

- організації надання адресної натуральної допомоги.

Цілодобовий догляд - короткотермінова допомога сім’ям в догляді за ліжко-хворими членами родини. Це нова послуга, яку почали надавати в березні цього року. Послуга передбачає: цілодобовий догляд, нагляд медичною сестрою, 4-х разове харчування, послуги фахівця з фізичної реабілітації, допомогу у дотриманні особистої гігієни та інших послуг.

Університет третього віку організований для активних людей, які мають вільний час, у зв’язку з виходом на пенсію, та хочуть бути соціально адаптованими, йти в ногу з часом, вивчаючи нові технології, мови, розвивати духовні та творчі здібності. Створено 22 факультети. Заняття відбуваються на базі терцентру та у мікрорайонах міста (Гречани, Ракове, центр).

Новим напрямком роботи є створення в Хмельницькій громаді центру підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. У 2021 році територіальний центр взяв участь у державному проекті на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та отримав субвенцію понад 2,6 млн грн для облаштування притулку. Зараз в приміщенні притулку проводяться ремонтні роботи. Уже придбано автомобіль для мобільної бригади фахівців, які виїжджають на такі випадки.

Підсумовуючи сказане, депутати високо цінили роботу соціальної сфери Хмельницької громади та наголосили на важливості підтримки саме цих верств населення.

Останнім питанням порядку денного було ознайомлення з роботою спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба». Депутати виїхали на кладовище у мікрорайоні Ракове, де обговорили пропозиції щодо наведення ладу на кладовищах громади. Окремо зупинилися на важливості проведення інвентаризації місць поховання у селах, які приєдналися до Хмельницького, догляду за могилами, які перебувають в занедбаному стані, тощо.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!