Новини

У Хмельницькому презентували програму «Життєстійке суспільство» та Центри резильєнтності

У Хмельницькій обласній філармонії відбулася презентація програми «Життєстійке суспільство» Ізраїльської Коаліції по роботі з травмою. Програма передбачає відкриття двох центрів резильєнтності (стресостійкості) – міста Хмельницького й області, які надаватимуть допомогу в онлайн та офлайн-форматах.

Про програму «Життєстійке суспільство» розповів директор освітніх програм Ізраїльської Коаліції по роботі з травмою, міжнародний експерт роботи з травмою, консультант у проектах ООН і Ради Європи Алекс Гершанов:

«Ми будуємо так звану першу лінію: навчаємо вчителів, медичних працівників, працівників поліції, ДСНС, усіх, хто надає послуги населенню, хто стикається з людьми, як зберегти себе та допомогти ближньому зменшити рівень травматизації та ефективно функціонувати під час травматичних дій. Психологів на всіх не вистачить і не всім потрібний психолог. В Ізраїлі ми намагаємося розповсюджувати ці прості знання, ми називаємо їх перша емоційна підтримка, уникаємо слова психологічна (підтримка). Навчаємо людей першої домедичної допомоги і першій емоціональній підтримці, щоб зменшити рівень травматизації та не розвивалися посттравматичні розлади. Ми готуємо команди місцевих тренерів, надаємо методичну підтримку, адаптуємо програми до української ментальності. Також написали декілька методичних посібників для тренерів».

Ізраїльська Коаліція по роботі з травмою працює з 2014 року. Два перших центра стресостійкості було відкрито у Сєверодонецьку та Маріуполі. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну такі центри створено в Києві, Одесі, Тернополі.

«Співпраця Хмельницької міської ради і Коаліції по роботі з травмою Ізраїлю стала можливою завдяки роботі уряду та ініціативі в.о. директора Хмельницького міського центру соціальних служб Тетяни Гуранської, яка співпрацюючи з Коаліцією, пройшовши особисто навчання, ініціювала значно ширшу співпрацю, з метою зробити нашу громаду більш стресостійкою до російсько-української війни. Вже виконана певна робота. Ми спілкувалися з представниками Ізраїльської Коаліції дистанційно. Проведено онлайн зустрічі. Керівники чотирьох підрозділів Хмельницької міської ради уже пройшли це навчання. Мета проєкту – навчити групу людей, які далі поширюватимуть ці знання, навчаючи інших. Саме так це працює в Ізраїлі. Триває війна і ми повинні себе налаштовувати на стійкість протягом тривалого часу, тому маємо вчитись. Маючи знання і досвід ізраїльтян, ми з цими викликами справимося краще», - зазначив заступник міського голови Михайло Кривак.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!