Новини

Сортування скла важливе для його подальшої переробки та використання як вторинної сировини

Фахівці офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» нагадують деякі загальні правила сортування скла та можливості його переробки.

Сортування за кольором.

Скло зазвичай сортується за кольором: біле (клір), зелене та коричневе (буре). Це робиться для того, щоб виробники могли використовувати відповідний тип скла для конкретних виробів.

У Хмельницькому мешканцям не потрібно відсортовувати скло за кольорами, це роблять під час вторинного сортування на підприємстві.

Видалення кришок та ковпачків.

Перед сортуванням скла важливо видалити кришки, ковпачки та інші металеві або неметалеві елементи, оскільки вони можуть ускладнити процес переробки.

Видалення залишків їжі.

Якщо це можливо, відшаровуйте або вимивайте залишки їжі або напоїв з контейнерів, оскільки це полегшить переробку.

Є такі можливості переробки скла:

- виробництво нового скла: сортоване та очищене скло може бути використане для виробництва нових скляних контейнерів, пляшок, вікон та інших виробів;

- виробництво вторинних виробів: скло може бути перероблене у вторинні вироби, такі як декоративні вироби, ізоляційні матеріали, асфальтові покриття та інші;

- використання у будівництві: подрібнене скло може бути використане як додатковий агрегат для виготовлення бетону та асфальту;

- виробництво декоративних матеріалів: подрібнене скло може бути використане для створення декоративних матеріалів для ландшафтного дизайну, архітектурних деталей тощо.

Загалом, переробка скла сприяє ефективному використанню ресурсів та зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище.

Деякі типи скла можуть вимагати спеціальної обробки або відокремлення від звичайного скла під час процесу переробки. В окремих випадках їх можна відправити на спеціалізовану переробку.

У зелені контейнери не слід викидати:

- дзеркала;

- автомобільне скло;

- жаростійке та ударостійке скло;

- лампи;

- кришталь.

Також нагадуємо, що в Хмельницькому працює екобус, де приймають різні види небезпечних відходів та Центр поводження з побутовими відходами.

Знаходиться центр а адресою: проспект Миру, 7.

Графік роботи: щоденно з 8:00 до 19:00.

Телефон: (067) 37 81 271.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!