Новини

Схему теплопостачання Хмельницького на 2022-2032 роки затвердили під час сесії міської ради

В ході 35-ї сесії Хмельницької міської ради депутати підтримали проект рішення про затвердження Схеми теплопостачання міста Хмельницький на 2022-2032 роки.

Розробка документа виконана в рамках Проекту енергетичної безпеки Агентства з міжнародного розвитку США (U.S. Agency for International Development (USAID) компанією Tetra Tech ES, Inc.

Схема була розглянута в Мінінфраструктури і затверджена наказом (Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України) від 08.09.2023 № 797.

Схема теплопостачання дозволить - покращити енергоефективність, якість, надійність та екологічну стабільність міської системи теплопостачання.

Основна ціль схеми теплопостачання на період до 2032 року – це зменшення споживання викопного палива на 50%, що є критерієм визначення ефективної системи централізованого теплопостачання і централізованого опалення (відповідно до вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради про енергоефективність 2012/27/ЄС з останніми змінами і доповненнями).

Для досягнення цих показників потрібно впровадити ряд заходів:

  • встановлення індивідуальних теплових пунктів на теплових вводах житлових будинків та їх утеплення;
  • встановлення загально будинкових приладів обліку гарячого водопостачання та організація системи автоматизованої передачі даних з усіх приладів комерційного обліку;
  • заміна зношених теплових мереж на попередньо-ізольовані труби;
  • реконструкція котелень та центральних теплових пунктів;
  • встановлення котлів та когенераційних установок на біопаливі та RDF (паливо, яке виробляють з різних видів відходів),
  • встановлення теплових помп;
  • будівництво сонячної електростанції;
  • впровадження кабельних ліній, які будуть з’єднувати котельні з когенераційними установками;
  • встановлення резервних насосів: на лініях рециркуляції котлів, мережевих та підвищувальних;
  • приєднання новобудов до системи централізованого теплопостачання від існуючих котелень та будівництва нових та ряд інших.

Забезпечення рентабельного та надійного теплопостачання для споживачів (на базі централізованої системи) від існуючих джерел теплоти, потребує проведення їх модернізації, впровадження енергозберігаючих технологій та повної автоматизації котлів. Орієнтовно для забезпечення додаткового теплового навантаження передбачено прокладання близько 30 км теплових мереж.

При новому будівництві джерелом низькопотенційного тепла можливе використання систем утилізації тепла на очисних спорудах каналізації, використання тепла ґрунтів, водоймищ, повітря. Забезпечення теплових навантажень (у повному обсязі, або частково – на гаряче водопостачання), пропонується через комплексне застосування ТН (теплових насосів) з КГУ (когенераційними установками), геліосистемами. Автономність запропонованого обладнання враховує поетапність введення в експлуатацію об’єктів нового будівництва.

Дані заходи дадуть змогу суттєво економити кошти бюджету громади, покращити екологічну ситуацію за рахунок зменшення викидів CO2 та суттєво покращити якість надання послуг.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!