Новини

Провели міжвідомчу нараду щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми

Служба у справах дітей Хмельницької міської ради провела міжвідомчу нараду щодо попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми за участю представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, суб’єктів соціального захисту, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, під головуванням начальника служби Світлани Дикої.

У ході наради заслухали та обговорели інформацію про вжиття заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, напрямки діяльності органів соціального захисту населення у сфері запобігання домашньому насильству. Учасники обговорили механізм вдосконалення взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, задля ефективного реагування на подібні факти, надання допомоги постраждалим та притягнення кривдників до передбаченої Законом відповідальності.

Начальник відділу у справах дітей служби у справах дітей Оксана Гончар зазначила, що повідомлення про вчинення домашнього насильства стосовно дітей або жорстокого поводження з ними розглядаються службою відповідно до Порядку з забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження (затвердженого постановою КМУ від 01.06.2020 р. № 585). Після отримання таких повідомлень проводиться відповідна робота в сім’ї комісією у складі: працівника служби у справах дітей, фахівця із соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб і практичного психолога, які входять до складу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї або насильства за ознакою статі, додатково залучаються представник медицини та поліції. У ході роботи вивчаються умови проживання дітей, проводяться профілактично-роз’яснювальні бесіди з законними представниками і кривдниками, складається акт оцінки рівня безпеки дітей. У разі виявлення фактів, які підтверджують неправомірні дії, діти ставляться на облік у службі як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Якщо існує пряма загроза життю та здоров’ю, діти направляються до медичного закладу з метою обстеження стану здоров’я.

Також обговорили питання впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї. Адже робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї. За інформацією в.о. директора Хмельницького міського центру соціальних служб Тетяни Гуранської, програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі, звернувшись до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми і є першим кроком до її подолання. Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки. Додатково кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

Підбиваючи підсумки, учасники наради обговорили специфіку роботи в умовах воєнного стану, окремі випадки домашнього насильства, роботу з внутрішньо переміщеними особами, проаналізували виконану роботу в міській громаді щодо запобігання та протидії насильству в сім’ї, спланували заходи на підвищення ефективності профілактичної роботи щодо його попередження.

 

За інформацією

Служби у справах дітей

Хмельницької міської ради

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!