Новини

Працівники Хмельницької міської ради долучилися до написання ювілейного радіодиктанту національної єдності

Сьогодні представники України та всього світу об’єдналися для написання радіодиктанту національної єдності. Акція щорічно відбувається у День української писемності та мови, 9 листопада, і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Адже кожен українець, який дійсно любить свою Батьківщину, котрий поважає себе, повинен постійно вдосконалювати знання рідної мови. Цьогоріч це – ХХ ювілейний радіодиктант національної єдності, який відбувся на Українському радіо. За роки радіодиктант єдності набув статусу міжнародного, його пишуть як в Україні, так і за кордоном. Збираються у Посольствах, діаспорах тощо. Цього року через карантинні обмеження його здебільшого писали дистанційно.

Вже традиційно працівники структурних підрозділів Хмельницької міської ради долучаються до написання радіодиктанту. З дотриманням усіх карантинних норм, разом з керуючою справами Юлією Сабій зібралися у сесійній залі міської ради.

Написанню диктанту передувала програма, яка транслювалася в залі, в ефірі Суспільного телебачення, присвячена акції. Йшлося про історію радіодиктанту, його учасників та умови написання. У прямих включеннях українців з написанням радіодиктанту національної єдності вітали представники інших країн, дипломати, які також долучилися до міжнародного флешмобу. Наголошувалося, що головна мета проекту це не перемога, а єднання та заохочення до вивчення української мови. Автор тексту – письменник і видавець Іван Малкович. Текст диктанту продиктувала акторка Римма Зюбіна.

Започаткувало диктант національної єдності Українське радіо у 2000 році. Відтоді кількість учасників щороку зростає. Згодом він почав набувати статусу міжнародного. Після першого радіодиктанту, у 2000 році, організатори отримали близько тисячі робіт, у 2016 році на перевірку надійшло вже 20 тисяч текстів, а у 2018 – майже 33 тисячі.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!