Новини

Підсумки чергової 13-ї сесії Хмельницької міської ради

«Провів чергову 13 сесію міської ради. 93 питання порядку денного. Вчергове ми показуємо єдність і конструктив.

Питання №1 – програма допомоги нашим військовим частинам і національної гвардії. Програма діє у місті 5 років. Ми допомагаємо і будемо допомагати усім військовим частинам. Виділяємо кошти на покращення матеріального стану, техніку тощо. За час роботи програми виділено понад 20 мільйонів гривень. Крім цього, окремо працюють програми для СБУ, нацгвардії, прикордонної академії, надзвичайників тощо. Це ще приблизно плюс майже 8 млн грн. Також ми звільняємо військові частини від сплати податку за землю. Це близько 300 мільйонів гривень за 6 років. В новій програмі загальна сума видатків – 2,6 млн грн. З них 1 млн грн – батальйон тероборони.

Продовжуємо підтримувати і самих військових. Щороку виділяємо одноразову матеріальну допомогу для діючих військовослужбовців. За час роботи ініціативи це близько 10-12 млн грн. В цьому році вже біля 2000 заяв ми отримали.

Але від сьогодні запрацює ще одна ініціатива: всі, хто укладе контракт з батальйоном тероборони, отримають від 3 до 5 тисяч гривень. Сума залежатиме від того, буде ця людина у резерві чи складатиме активне ядро тероборони.

Також прийняли рішення про компенсацію 50% плати за навчання у наших ВНЗ дітям учасників АТО і ООС.

Змінили формулу, за якою відшкодовували вартість квадратного метра при компенсації учасникам АТО 50% вартості житла. Ціна квадратного метра у місті зросла, тому ми збільшили нашу частку виплати. Нагадаю – на придбання житла учасникам АТО і програму співфінансування ми заклали у бюджеті 6 млн грн.

Але не війною єдиною. Зараз як ніколи маємо працювати на розвиток економіки.

Сьогодні внесли зміни у програму підтримки підприємництва і дали можливість брати участь у наших ініціативах бізнесу, який працює в сільській місцевості.

Підтримали рішення про виплату стипендії нашим митцям і педагогам мистецьких закладів. Це 20 осіб, які отримуватимуть 50% від розміру мінімальної заробітної плати. Також мають персональні стипендії і 14 обдарованих дітей (30% від мінімальної зарплати).

Ухвалили комплексну багатоскладову програму, пов’язану із удосконанлення системи водовідведення, зливових каналізацій на 316 мільйонів гривень. Основна частка цих коштів буде залучена із державного бюджету.

Виділили 2 земельних ділянки під сквер і одну під парк.

Проголосували рішення, яким починаємо конкурсний відбір хмельницької молоді для стажування у європейських установах і закладах на ті 20 000 євро, які ми отримали як бонус до Призу Європи.

І наостанок проголосували за звернення до органів центральної влади та до мешканців громади, пов’язане із черговою фазою російсько-української війни. Дещо ми робимо своїми силами на місці, як то підтримка військових частин, навчання цивільних тощо. Але у зверненні вимагаємо введення воєнного стану в Донецькій та Луганській областях, максимальне фінансування збройних сил та територіальної оборони, розрив дипломатичних відносин та введення візового режиму з Російською Федерацією, максимальна активізація дипломатії в залученні країн Будапештського меморандуму тощо. Ми обороняємося вже 8 років. Маємо то робити і надалі, але активніше і інтенсивніше.

Працюємо далі…», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!