Новини

Круглий стіл «Громадський бюджет у містах та громадах Хмельницької області. Виклики та можливості»

У приміщенні Хмельницької міської ради пройшов круглий стіл «Громадський бюджет у містах та громадах Хмельницької області. Виклики та можливості».

Зокрема у Хмельницькому з 2016 року діє програма «Громадські ініціативи та Програма бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі), який було запроваджено у 2017 році. Кардинальна різниця між проектами полягає у тому, що переможців у «Громадських ініціативах» визначає конкурсна комісія, у Бюджеті участі проходить голосування (через інтернет або у Центрах надання адміністративних послуг). Про особливості реалізації проектів у Хмельницькому розповіла начальник управління економіки Оксана Новодон.

Тетяна Баєва, голова правління Хмельницької обласної ГО Подільський центр «Гендерна рада» зазначила, що у Хмельницькій області наразі шість органів місцевого самоврядування запровадили громадський бюджет: міста Хмельницький, Славута, Нетішин, Шепетівка, а також Дунаєвецька та Летичівська об’єднані територіальні громади. У різних містах встановлено різний розмір громадського бюджету, найбільший – у Києві, він складає 150 млн грн.

Нагадаємо, що до 2 квітня триває прийом заявок на отримання грантів за програмою «Громадські ініціативи». Детальніше з умовами можна ознайомитися за посиланням.