Новини

Чергову персональну виставку творчих робіт Ніна Гончарук присвятила ювілею музею-світлиці

Мальовничі краєвиди подільського краю, різнокольорові квіти, храми, ікони, сюжети з «Кобзаря»… Усе це зображено на вишитих картинах заслуженого майстра народної творчості України, лаурета міської премії імені Богдана Хмельницького, обласної Шевченківської премії, хмельничанки Ніни Гончарук. Картини, а також вишитий одяг та рушники відомої майстрині експонуються у музеї-світлиці, яка знаходиться у приміщенні міського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, що на вулиці Проскурівській, 61.

Щороку музейна експозиція поповнюється новими шедеврами мистецтва, створеними вправними руками вишивальниці. Сьогодні відбулося відкриття персональної виставки творчих робіт Ніни Іванівни Гончарук, присвяченої 5-ій річниці від дня створення музею-світлиці. Від міської влади з відкриттям виставки авторку представлених робіт привітала заступник міського голови Галина Мельник.

Відкриваючи експозицію заступник міського голови зазначила, що Ніна Гончарук – феномен подільського краю та України і берегиня національного ремесла, яке передано нам у спадок з прадавніх часів. Підкреслила, що пишається майстринею, яка вкладає душу у свої унікальні роботи і утверджує на високому професійному рівні національне художнє мистецтво, що несе духовне збагачення й естетичну насолоду. Галина Леонтіївна подякувала вишивальниці за активну участь у мистецькому житті міста і вручила подяку та подарунок від міської ради.

Ніна Гончарук працює в унікальній техніці – «живопис голкою». Вона – лауреат конкурсу «Золота голка України» і перша вишивальниця, яка запатентувала такий стиль вишивки та продовжує активно працювати у ньому.

Мисткиня брала участь більш ніж у двох сотнях різноманітних виставок у всій Україні. ЇЇ картини знаходяться у приватних колекціях багатьох країн світу. Ця експозиція – 68 персональна виставка її робіт. Ніна Гончарук каже, що кожна її робота – це ретельно продумана та зважена картина. Часто на роботу над черговим шедевром йдуть місяці копіткої роботи. У неї багата фантазія і уява. Вона не малює ескізів, а наче пише картину, але нитками. Уміння вишивати Ніна Іванівна перейняла від своєї матері та бабусі, але не тільки перейняла, а й додала власну техніку – багатошарове вишивання. Нині із задоволенням передає своє рукотворне мистецтво молодому поколінню хмельничан.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!