Новини

Відтепер теплопостачальні підприємства Хмельницького забезпечені електроенергією на 100%

На комунальному підприємстві «Південно-Західні тепломережі» запрацювала ще одна когенераційна установка, яка виробляє електроенергію. Наразі теплопостачальні підприємства міста повністю забезпечені когенераційними установками, а це означає, що не купуватимуть електроенергію для власних потреб взагалі. Більше того, зможуть продавати надлишкову електроенергію.

Також це дасть можливість і надалі у Хмельницькому втримати один з найнижчих тарифів для населення в Україні, оскільки у тарифах завжди закладено кошти на електроенергію.

КП «Хмельницьктеплокомуненерго» вже кілька років поспіль забезпечує себе на 100% і навіть у зимовий час, коли навантаження значно більше. Відтепер і КП «Південно-Західні тепломережі» так само будуть забезпечувати себе елекроенергією, включно з опалювальним періодом. Це третя когенереційна установка на підприємстві. Знаходиться за адресою: вул. Курчатова, 8/1г, її потужність 500 кВТ/год.

Підприємства зможуть продавати надлишкову електроенергію. Як зазначив міський голова Олександр Симчишин, передовсім для потреб інших комунальних підприємств.

«Зважаючи на те, що в Україні запрацював ринок електроенергії, наші теплопостачальні підприємства є так само учасниками енергоринку і вони так само будуть продавати електроенергію на рівні з іншими виробниками. Ми хочемо, щоб це було для інших комунальних підприємств, насамперед для «Хмельницькводоканалу», але це може бути і будь-яке приватне підприємство. Тобто влітку на когенераційній установці ми будемо заробляти і за підрахунками менше, ніж за три роки установка вийде на самоокупність. А далі підприємство зможе навіть заробляти», – зазначив міський голова.