Новини

У Хмельницькому пройшов інформаційний марафон для українських ЗМІ щодо успішного досвіду у сфері енергоефективності

Журналісти понад сорока українських видань взяли участь у інформаційному марафоні «Енергоефективність та відновлювальна енергетика на користь громадам. Успішні історії міста Хмельницького». Захід включав прес-брифінг та прес-тур на об’єкти, де були впроваджені енергоефективні заходи.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у ході брифінгу зазначив, що робота Хмельницької міської ради орієнтована на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів.

«Сьогоднішня зустріч – це приклад плідної співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Держенергоефективності. Це та співпраця, завдяки якій можна показувати конкретні результати та реалізовані об’єкти».

Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України високо оцінив потужну роботу, проведену містом у напрямі енергоефективності та розповів про досягнення України у сфері за останній рік.

«Так, у 2017 році в Україні бюджетні установи, теплокомуненерго та населення зменшили споживання газу на 6 млрд кубометрів, порівняно з 2014 роком, – говорить Сергій Савчук. – Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла з альтернативних видів палива. Переваги таких заходів успішно демонструє Хмельницький».

Результати роботи з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» презентував заступник міського голови Володимир Гончарук.

За час проекту Хмельницькому вдалося проаналізувати енергетичний баланс у всіх сферах міста та підготувати План дій зі сталого енергетичного розвитку Хмельницького на 2016-2025 роки.
Наразі модернізовано 43 котлоагрегати, встановлено сонячні геліоколектори, прокладено майже 11 км теплових мереж. Функціонує 9 котелень з 19 колоагрегатами, що працюють на альтернативних видах палива. Прокладено мережі зовнішнього освітлення зі встановленням 847 світильників. Проведено утеплення дев’яти дошкільних навчальних закладів, у чотирьох ДНЗ встановлено індивідуальні теплові пункти. Замінено освітлення 1-4 класів шкіл міста. Встановлено три модулі індивідуальних теплових пунктів в термомодернізованому перинатальному центрі. Впроваджено механізм енергосервісу у бюджетних закладах міста.

У місті діє Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії та заходів з енергозбереження, термомодернізації багатоквартирних будинків. Наразі 10 багатоквартирних будинків провели утеплення, скориставшись міською Програмою енергоефективності співфінансування 70/30. Реалізовано проект «Будівництво та експлуатація комплексу зі збору та утилізації звалищного газу з полігону ТПВ, виробництва електроенергії».

Керівник Проекту USAID Діана Корсакайте зазначила, що Хмельницький часто презентують іноземним партнерам, як приклад успішного досвіду, зокрема і в сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

Під час прес-туру учасники відвідали установку з видобутку звалищного газу на хмельницькому полігоні твердих побутових відходів. Саме USAID готувало техніко-економічне обґрунтування. Також відвідали одну з твердопаливних котелень «Хмельницьктеплокомуненерго», яка має потужність 1, 9 МВт, працює на трісці й опалює прилеглі бюджетні установи та житлові будинки.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!