Новини

На фасаді залізничного вокзалу встановлено меморіальну дошку Михайлу Грушевському

Відтепер фасад хмельницького залізничного вокзалу прикрашає меморіальна дошка видатному українському історику, громадському та політичному діячеві Михайлу Грушевському. Приурочена подія відзначенню 100-ліття Української революції.
Місце для встановлення дошки обрали не випадково, адже є документально підтверджені факти про те, що Михайло Грушевський був саме на вокзалі у Проскурові. Автор меморіальної дошки – скульптор Роман Албул. На церемонію відкриття прийшло чимало істориків міста, для них – це непересічна подія.

Міський голова Олександр Симчишин зізнався, що для нього, як для історика, Михайло Грушевський видатний науковець.

«Сьогодні ми вшановуємо одну з видатних особистостей, постать дуже неоднозначну та суперечливу, якщо говорити, власне, про творення держави. Проте для мене постать однозначна з точки зору історії, – говорить Олександр Симчишин. – Я завжди вважав Михайла Сергійовича, мабуть, найвидатнішим істориком, науковцем, який перевернув багато чого в українській історіографії, його «Історія України-Руси» для мене особисто була мало не настільною книгою, з якої починалось моє становлення як історика, людини та патріота».

Головне, для чого встановлюються ця та подібні меморіальні дошки, аби хмельничани, гості, які прибувають у місто, пам’ятали, аналізували та цікавилися історією становлення нашої держави.