Новини
Хмельницький починає співпрацю з ProZorro.Продажі
6 вересня Хмельницька міська рада підписала Декларацію про співпрацю з електронною системою ProZorro.Продажі щодо прозорого і ефективного продажу і оренди комунального майна. Першими лотами комунальних підприємств міста стануть майно і права оренди.
Крім міст, серед яких відтепер й Хмельницький, до проекту приєдналися й великі державні підприємства. “Ми віримо, що у питанні ефективного та прозорого продажу або оренди треба застосовувати новітні підходи, отримувати справжні ринкові ціни. Тому одні із перших вирішили приєднатися до системи. Раніше ми неодноразово стикалися з випадками, коли учасники аукціонів розробляли схеми, що занижували ринкову вартість активів. Впевнені, що система зможе цьому запобігти”, - зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами першими лотами в системі стануть майно, права оренди комунальних об’єктів, а в перспективі - земля.
“Приєднання до системи державних і комунальних підприємств - це новий етап у розвитку системи ProZorro.Продажі, - підкреслив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. - Дуже важливо, щоб місцева влада добровільно долучалася до пілотного проекту, це дозволить вже зараз отримувати всі переваги прозорого продажу і відтестувати процедури”.
Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев привітав міську раду Хмельницького із цим важливим кроком та пообіцяв усіляку підтримку в приєднанні до системи. ”Для державних і комунальних підприємств ProZorro.Продажі - це найбільш ефективний інструмент. Досвід доводить, що вже за два тижні ви в більш ніж 60% випадків зможете отримати ринкову ціну за ваш актив. При цьому обрати покупця чесно і прозоро”, - додав він.
До проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Полтавська обласна рада, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП “Київський метрополітен”, Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, КПМА "Київ" (Жуляни), УКРНАФТА, НАК "Надра України" та інші. Проект реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).