Новини

Хмельницький першим долучився до Всеукраїнського проєкту «Озеленення України»

Участь нашого міста у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України», який проходитиме в рамках глобальної ініціативи з висадження 1 трильйона дерев протягом десяти років, обговорили сьогодні міський голова Олександр Симчишин та президент бізнес-клубу «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук. Ця ініціативна була озвучена на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Як тільки я почув про проєкт, то вирішив, що ми одразу долучимося, адже це надзвичайно правильна ініціатива. Фактично, з 2016 року ми висадили в Хмельницькому близько чотирьох тисяч зелених насаджень по різних локаціях. За цей час відвели 140 гектарів під парки та сквери. Ми хочемо, щоб Хмельницький був справді зеленим містом, адже чим більше зелених насаджень, тим комфортніше людям жити», - розповів Олександр Сергійович.

Також міський голова зазначив, що уже розглядають локації для висадки зелених насаджень і Хмельницький ставить собі за мету висадити 10 тисяч дерев.

«Закликаю усіх хмельничан долучатися, адже це справа не лише органів влади, але й кожного мешканця міста», - зазначив Олександр Симчишин.

В свою чергу Сергій Гайдайчук зазначив, що дерева є символом, а акція має за мету показати, насамперед українцям, як ми можемо об’єднуватися. На його думку, це гарна можливість для України в позитивному ключі заявити про себе на міжнародному рівні.

Організатори акції закликають 20 березня 2020 року взяти участь у всеукраїнській висадці зелених насаджень.

Генеральний директор «Книги рекордів України» Ганна Крисюк та генеральний директор «Тін Імпекс» Аліна Скоморохова більш детально розповіли про етапи проведення заходу.

Проєкт триватиме протягом року і включатиме в себе різноманітні активності. Зокрема, не лише висадка дерев, але й догляд за ними, проведення освітніх еко-воркшопів в навчальних закладах, проведення міжнародного флешмобу, конкурсів дитячого малюнка. Також заплановано розробити електронну карту, де кожен може побачити своє дерево та доглядати за ним. За результатами проєкту буде презентовано книгу із висвітленням усіх його етапів.

На завершення Олександр Симчишин та Сергій Гайдайчук підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння та Етичний кодекс співорганізаторів, репрезентаторів, координаторів та партнерів проєкту «Озеленення України».