Новини

Хмельничани вшанували пам’ять партизанів та підпільників

Напередодні Дня партизанської слави хмельничани вшанували пам’ять тих, хто в часи Другої світової війни в тилу ворога боролися заради звільнення рідної землі. На Військовому кладовищі хвилиною мовчання згадали подвиг підпільників та партизанів.

У період Другої світової війни діяло близько 6200 партизанських угруповань та загонів. На території України величезна партизанська армія нараховувала 55 з'єднань, майже 2 тисячі загонів, у яких воювало понад 500 тисяч партизанів. У ті буремні часи сотні тисяч людей мирних професій стали учасниками руху опору нацистському поневоленню заради звільнення рідної землі. У складі партизанських загонів та серед підпільників були молоді люди і навіть діти. Хмельниччина вписала в книгу історії партизанського руху свої неоціненні та незабутні сторінки. Ми завжди будемо пам’ятати героїзм Проскурівських підпільників, які в нерівній боротьбі з нацистами вершили подвиг заради життя.

В пам’ять про подвиги земляків квіти до пам’ятника поклали ветерани війни, представники влади міста та області, військовослужбовці, небайдужі хмельничани.