Новини

Досвід та участь бібліотек Хмельницької громади в щорічному марафоні «#ЯпишуВікіпедію»

Протягом 27-31 січня ГО «Вікімедіа Україна» провела щорічний марафон з наповнення українськомовного розділу Вікіпедії. Завдання марафону полягало у створенні для розділу якомога більшої кількості нових статей. Задля його виконання ГО «Вікімедіа Україна» влаштувала серію вебінарів про особливості роботи з онлайн-енциклопедією та традиційно запросила усіх охочих долучитися до події – написати хоча б одну нову статтю.

У Централізованій бібліотечній системі Хмельницької міської територіальної громади до марафону доєдналися вже вшосте. Цьогоріч тут створили близько десятка нових статей. Крім того, завідуюча сектору електронних ресурсів відділу інформаційних технологій центральної публічної бібліотеки Валентина Міхалевська поділилася досвідом роботи у Вікіпедії під час спеціального вебінару. Такий напередодні початку самого марафону, 26 січня, організував відділ науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі Хмельницької обласної наукової бібліотеки і мав він назву «Створення контенту Вікіпедії: наповнення та редагування».

«Перше наше знайомство з Вікіпедією відбулося 29 квітня 2014 року під час тренінгу з використання Wikipedia працівниками бібліотек в рамках реалізації програми «Бібліоміст». Тоді працювати над новими статтями можливо було лише за допомогою вікірозмітки – розставляння різних знаків: апострофа, зірочки, решітки, квадратних та фігурних дужок, відкриваючих та закриваючих тегів. Усе це мало дуже велике значення при відображенні статті на екрані. Помічником у роботі став посібник з поліпшення онлайн-енциклопедії «Редагуємо Вікіпедію». А з появою візуального редактора створювати статті стало в рази простіше. За 8 років роботи у Централізованій бібліотечній системі було створено 48 облікових записів, а самі бібліотекарі допомогли написати, відредагувати, доповнити чи перекласти понад 100 статей», – розповіла Валентина Міхалевська.

Зараз же у центральній публічній бібліотеці діє «Wikiclub», під час засідань якого учасники обговорюють теми для майбутніх статей, отримують поради, спілкуються щодо роботи у напрямі наповнення Вікіпедії.

Ще у книгозбірні додають, що наразі триває міжнародна акція #1Lib1Ref, заснована у 2016 році, метою якої є доповнення існуючих статей авторитетними джерелами. Акція зазвичай проходить двічі на рік. У рамках такої кожен бібліотекар додає по одному покликанню. Втім взяти у ній участь можуть не лише бібліотечні працівники, а й усі охочі.

Тож команда бібліотекарів Централізованої бібліотечної системи, застосовуючи свої знання та досвід, допомагає й надалі допомагатиме всім дізнатися більше про Вікіпедію як потужний онлайн-ресурс та активно працюватиме для розвитку її українськомовного розділу.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!