Новини

«Дар днесь пребагатий»

Під такою назвою у Хмельницькому в обласному художньому музеї відбувся традиційний різдвяний етнофестиваль. Усі, хто завітав на святкове дійство, мали можливість відчути справжнє Різдво, поринути в атмосферу українських традицій,насолодитися фольклорним співом. У нашому місті етнофестиваль відбувається вп’яте.

У теплому родинному колі своє чудодійне мистецтво глядачам дарували чотири фольклорних колективи з міста Хмельницького та Хмельницької області: зразковий дитячий фольклорний гурт «Ладосвіти» Хмельницької дитячої музичної школи №2, молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» ГО «Відродження традицій Поділля», фольклорний колектив «Берегиня» із села Зелені Курилівці, Новоушицького району, фольклорно-етнографічний гурт «Рогізняни» з села Рогізна, Кам’янець-Подільського району.

Одягнені у старовинні народні костюми, які носили ще наші пращури, учасники фестивалю співали колядки, щедрівки (давні обрядові пісні), які збирали у різних українських селах під час багаторічної експедиційної роботи (на Херсонщині, Одещині, Наддністрянщині, Хмельниччині…), ознайомили присутніх з традиціями святкування великого християнського свята – Різдва Христового.

«Хочеться, щоб це свято було теплим, домашнім, аби кожна людина відчула ту стародавню традицію, яка наповнена любов’ю до усього: до Бога, до своєї землі, один до одного, до українських прадавніх звичаїв та обрядів, - зазначила організатор фестивалю, керівниця відомого в Україні молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці» ГО «Відродження традицій Поділля» Ірина Телюх, відкриваючи різдвяний етнофестиваль. – Фестиваль «Дар» у Хмельницькому проводиться вже вп’яте. Цього року ми вирішили його провести у малому форматі, більш теплому, але щоб концепція фестивалю була незмінною – автентика фольклору, першоджерельна, коли діти переймають і на цьому вчаться. Ви почуєте польську традиційну колядку, записану у Новоушицькому районі, Лісогринівецькі колядки і щедрівки, південну колядку, записану на Херсонщині, на моїй Батьківщині, також ми презентуємо вам Дністрову Маланку – колосальне дійство з великою кількістю різних образів, зібрану і відтворену з усієї території Дністра».

Фестиваль «Дар» став живою ілюстрацією історії культури українського народу, реконструкцією народного буття, відтворенням незнищенної самобутності нації.

Організатори фестивалю - Хмельницька міська рада, управління культури і туризму Хмельницької міської ради, громадська організація «Відродження традицій Поділля».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!