Новини

Яким повинен бути Молодіжний центр у Хмельницькому

Молодіжний центр у місті Хмельницькому повинен бути мінімально формалізованим та максимально залучати до роботи та управління молодіжну громадськість міста. Саме такі принципи повинні закладатись під час створення «Положення про молодіжний центр» міста Хмельницького – переконані учасники публічної консультації, організованої ГО «Центр UA».

Процес створення Молодіжного центру у Хмельницькому започаткувала низка молодіжних та студентських громадських організацій ще минулого року. Міська влада виділила необхідне комунальне приміщення під установу по вул. Кам’янецькій, 63. Наразі триває процес підготовки необхідних документів для створення відповідної комунальної установи. Проект «Про  внесення  на   розгляд  сесії   міської ради пропозиції про створення комунальної установи «Молодіжний центр» та затвердження положення про нього  заплановано винести на засідання Виконавчого комітету Хмельницької міської ради 22 березня.

«Відповідальність за продуктивну роботу центру повинна бути як з боку міської ради так і збоку молоді та громадських організацій. Молодіжний центр повинен охопити усі сфери життя молоді. Необхідно, щоб структура Центру була мінімально необхідною, а внутрішній простір повинен максимально трансформуватись під різноманітні потреби молоді», – зазначила заступник міського голови Галина Мельник.

Під час консультацій і молодь, і влада дійшли консенсусу у процедурі наповнення штату Молодіжного центру: усі працівники повинні обиратись виключно на конкурсній основі.

«Молодіжний центр повинен працювати довше, ніж до 18 години, наприклад, до 21-ої. Важливо, щоб в установі працював психолог, а до роботи потрібно регулярно долучати волонтерів, зокрема запросити волонтера з Корпусу Миру», – висловив позицію голова ГО «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк.

Голова ХОІСОУ «Хмельницьке товариство молодих інвалідів», Анатолій Савчук зауважив про необхідність створення наглядової ради при Молодіжному центрі.

Олег Черненко, координатор ГО «Центр UA» у Хмельницькій області, переконаний, що Молодіжний центр повинен створюватись виключно за участі самої молоді, щоб уникнути формалізації установи.

«Ця консультація показала, що у влади та активістів погляди на формат роботи, фінансування та структуру Молодіжного центру фактично збігаються, залишилось лише все оформити у відповідний проект рішення та забезпечити його прийняття», – підсумував Олег Черненко.