Новини

Подбайте заздалегідь про достовірність власних даних у Державному реєстрі виборців, щоб не втратити своє право проголосувати

Для того, щоб мати можливість проголосувати потрібно перевірити себе у списках виборців і, за потребою, внести зміни до Державного реєстру виборців. Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» будь-які зміни можна вносити до 15 липня (включно) поточного року. Після цієї дати зміни можна вносити лише за рішенням суду. Звертаємо увагу, що в день виборів жодних змін до списку виборців вносити не можна, окрім виправлення неточностей в персональних даних.

Усі хто збирається голосувати не за місцем реєстрації, мають написати заяву та звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців Хмельницької міської ради (вул. Гагаріна, 3, каб. 206, 220), щоб змінити місце голосування без зміни виборчої адреси.

Звертаємо увагу, що 29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову №910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси".

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, примірний зразок якої встановлено у додатку 2 до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Також важливим є те, що якщо нове місце буде за межами рідного округу, то віддати свій голос можна буде лише за партії, а за висуванців-мажоритарників – ні, тобто особа яка змінила місце для голосування отримає на руки один бюлетень, а не два.

Перевірити дані про себе у реєстрі виборців можна онлайн через особистий кабінет виборця на сайті drv.gov.ua або у тому ж відділі ведення державного реєстру виборців Хмельницької міської ради. Наголошуємо, що під час оформлення запиту усі графи повинні бути заповнені згідно із українським правописом! Звертайте увагу на правильність оформлення запиту для уточнення данних.

Якщо ж у ваших даних буде виявлено помилки, потрібно звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців Хмельницької міської ради. Аби зміни, у разі виявлення помилок, були внесені вчасно, радимо заздалегідь пройти перевірку своїх даних.

Закликаємо хмельничан уже зараз перевірити дані про себе та попіклуватися про можливість голосування не за місцем проживання заздалегідь, якщо виникає така необхідність.