Новини

У сільських бібліотеках Хмельницької міської громади з’явилася можливість навчатися комп’ютерній грамотності

Бібліотеки міста мають чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використанню онлайнових-сервісів та сучасним каналам цифрової комунікації. А з моменту запуску Національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» стали амбасадорами цифрової грамотності. Адже у 15 бібліотеках є всі можливості для навчання. Це і технічне забезпечення: є комп’ютери та швидкісний Інтернет та головне бібліотекарі, які самі постійно навчаються, щоб навчати відвідувачів. Сьогодні Хаби цифрової освіти вже діють майже у всіх мікрорайонах міста.

До бібліотечної системи міста приєдналися ще 14 бібліотек, які обслуговують села та стали частиною Хмельницької міської територіальної громади. Нещодавно вісім комп’ютерів отримали сільські бібліотеки. Це сталося завдяки Національному проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта». Техніку отримали: Давидковецька бібліотека-філія №5, Пироговецька бібліотека-філія № 18, Масівецька бібліотека-філія №22, Водичківська бібліотека-філія №27. За інформацією Міністерства цифрової трансформації України, техніку для книгозбірень надали партнери – Favorit Foundation. Також партнерами є Офіс Президента України та Українська бібліотечна асоціація.

На даний час, Пироговецька бібліотека-філія №18 та Масівецька бібліотека-філія №22 підключені до Інтернету за кошти міського бюджету. Там встановлено по два комп’ютери. Ці книгозбірні вже стали офіційними хабами Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта». Відтепер жителі цих сіл зможуть безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності.

«Наша бібліотека обслуговує близько 900 осіб, також у нас є школа І-ІІ ступенів. Зараз центр нашої громади у Хмельницькому, тому багато послуг люди отримують у місті. Але ж на це потрібен і час, і кошти. Тому дуже важливо мати в селі доступ до Інтернету і навчитися користуватися сучасними гаджетами, адже більшість послуг зараз можна отримати, не виходячи з дому. Таке навчання можна пройти на проєкті «Дія. Цифрова освіта». Буду навчатися сама з допомогою фахівців центральної публічної бібліотеки міста Хмельницького і потім допомагати людям засвоювати нові навички. Раніше у нас такої можливості не було», - зазначила бібліотекарка с. Масівці Катерина Шатунська.

«Дуже зручно, що навчальні серіали, які передбачені проєктом, поділені за рівнями складності для різних людей: для дітей, для їх батьків, для освітян, для працівників культури. Я вже самостійно опанувала декілька освітніх серіалів з проєкту «Дія. Цифрова освіта», а тепер навчаю цифровій грамотності і читачів бібліотеки. Найбільшою популярністю користуються такі послуги, як перекази грошей на картку, замовлення товарів в інтернеті, купівля квитків, оплата комунальних послуг, передача показників лічильників, поповнення телефонних рахунків», – розповіла бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18 Мар’яна Станіславська.

У бібліотеках сіл Давидківці та Водички планується встановити техніку та підключити бібліотеки до мережі Інтернет наприкінці літа, після переходу їх в інші приміщення.

Повний перелік бібліотек Хмельницької міської територіальної громади, які є хабами цифрової освіти, можна знайти на сайті.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!