Новини

Хмельничани вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Сьогодні, напередодні відзначення 33-ї річниці найбільшої техногенної катастрофи на території України, представники влади, ліквідатори, представники громадських організацій, небайдужі хмельничани вшанували усіх, тих, хто в далекому 1986 році не задумуючись ризикував не лише своїм здоров’ям, а й життям.

Заходи розпочалися покладанням квітів до пам’ятника "Героям Чорнобиля – пожежникам", розташованого поблизу Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області на вулиці Героїв Чорнобиля. Після церемонії покладання присутні поставили свічки пам’яті в каплиці Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини.

Жалобні заходи продовжились біля пам’ятника "Героям та жертвам Чорнобиля", що на перехресті вулиць Кам'янецької та Прибузької. Тут поклали квіти до підніжжя пам’ятника, вшанували героїв та жертв Чорнобиля хвилиною мовчання, взяли участь у мітингу-реквіємі.

Від імені міського голови Олександра Симчишина, його заступник Анатолій Нестерук, подякував ліквідаторам за їх подвиг, за те що вони ризикуючи своїм здоров’ям, врятували не лише українців, але й громадян інших держав. Також побажав міцного здоров’я та довгих років життя.

Міська влада приділяє особливу увагу ліквідаторам й тим мешканцям, які потрапили в зону ураження та були евакуйовані і проживають з 1986 року в Хмельницькому. В нашому місті проживає 1825 осіб, які постраждали внаслідок аварії, з них 825 ліквідаторів.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Макарович, наголосив, що в Хмельницькому діє комплексна програма «Піклування», розрахована на 2017-2021 роки. Рішенням сесії Хмельницької міської ради вдовам чоловіків, які були ліквідаторами, а таких у Хмельницькому є 126 осіб, з міського бюджету компенсується 50% вартості за житлово-комунальні послуги. Також міська влада допомагає з оздоровленням, протезуванням, забезпеченням ліками, надається матеріальна допомога.

Довідково

З 1986 до 1989 року 132 працівники пожежної охорони Хмельниччини брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вогнеборці відкачували «важку» воду, очищали від графіту вентиляційні труби четвертого блоку, працювали на подачі води в розчинні вузли, дезактивовували заражені території, здійснювали постійний контроль за виконанням протипожежного режиму в районі третього та четвертого блоків, виконували профілактичні роботи на різних об’єктах.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!