Новини

День Соборності у Хмельницькому: історична реконструкція та ланцюг єдності

22 січня відзначається 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. 22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об'єднання українських земель в єдину Україну.

Сьогодні у Хмельницькому з нагоди ювілею знакової події й Дня Соборності України проходить низка тематичних заходів. Зокрема, на імпровізованій сцені, на мосту через річку Південний Буг, на вул. С. Бандери, відбулося показове відтворення подій сторічної давнини - «Історична реконструкція на Бузі» за участі акторів музично-драматичного театру ім. М. Старицького, Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького та активної молоді міста. Одягнені в історичні костюми, актори театру відтворили момент зустрічі двох делегацій - Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та урочистого зачитування Універсалу про утворення єдиної України.

Перед учасниками святкового дійства виступив заступник міського голови Володимир Гончарук, який привітав присутніх із Днем Соборності та Свободи та 100-річям проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР, наголошуючи на тому, що події тих часів будуть актуальними і через 100 і більше років, адже Актом Злуки український народ виявив свою споконвічну мрію про незалежну, соборну державу.

«Саме 22 січня, 100 років тому, у Києві був проголошений історичний документ – Акт Злуки, відколи всі українські етнічні території були поєднані в єдину соборну Україну, ту, яку ми будуємо сьогодні і кордони якої захищаємо, - зазначив заступник міського голови Володимир Гончарук, звертаючись до присутніх. – Давайте пам’ятати, що тільки разом ми – єдині, тільки разом ми – сильні, і тільки разом ми збудуємо єдину соборну Українську державу».

Жителі міста, громадські активісти, учнівська та студентська молодь, взявшись за руки, сформували живий ланцюг на мосту через річку Південний Буг. Учасники акції тримаючи синьо-жовті прапорці та стрічки, символічно з’єднуючи два береги річки, продемонстрували єдність українців та єдність громади міста Хмельницького. Патріотично-свідомі хмельничани поблизу «Острова кохання» на Південному Бузі розгорнули найбільший Прапор України в Хмельницькій області з написом: «Україно, будь єдиною!». Полотнище має 125 метрів в довжину та 40 метрів у ширину. Ще один великий стяг розгорнули учасники акції на мосту.