КП "Південно-Західні тепломережі"

КП "Південно-Західні тепломережі"
Графік роботи
ДеньГрафік роботиОбід
Понеділок8:00 - 17:0012:00 - 12:30
Вівторок8:00 - 17:0012:00 - 12:30
Середа8:00 - 17:0012:00 - 12:30
Четвер8:00 - 17:0012:00 - 12:30
П'ятниця8:00 - 16:0012:00 - 12:30
Суботавихідний
Неділявихідний
Контактні дані
вул.Шухевича 17/1
78-39-09 бухгалтерія, 067-404-46-72 абоненська служба
Основні напрямки діяльності

Опис

Основними цілями діяльності КП "Південно-Західні тепломережі»" є надання якісних послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в будинки міста Хмельницького.

До сфери діяльності підприємства належить:

-виробництво теплової енергії на опалення та підігрів води, її транспортування магістральними та місцевими  (розподільчими) тепловими мережами; постачання теплової енергії;

- виробництво теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії;

- комбіноване виробництво  електричної та теплової енергій  когенераційними установками для власних потреб  та постачання електричної енергії іншим комунальним підприємствам;

- обслуговування внутрішньо будинкових мереж житлових будинків;

- ведення робіт по ремонту, реконструкції і монтажу котлів та допоміжного котельного устаткування

- ведення робіт по ремонту, реконструкції і монтажу теплових мереж та трубопроводів гарячого водопостачання

- виконання  режимно-налагоджувальних робіт на  водогрійних котлах і технічному опосвідченню котлів;

- повірка засобів обліку води та тепла.

Фактори ризику

Опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на

операції та результати діяльності комунального підприємства, та заходи

щодо

управління такими ризиками.

Найбільш істотними факторами ризику, що впливають та в подальшому можуть вплинути на результати діяльності КП «Південно-Західні тепломережі» є зовнішні фактори, які викликані законодавчою політикою держави з регулювання господарської діяльності теплопостачальних підприємств та недосконалістю нормативної та законодавчої бази.

Істотними зовнішніми факторами ризику є:

Розбіжність у термінах зміни цін на енергоносії та введенням в дію тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та відповідні послуги централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання.

У структурі витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії питома вага енергоносіїв становить понад 85%. Так, у тарифах на теплову енергію для потреб населення, які діють з 01.07.2016 р. вона дорівнює 85,4%, а саме: витрати на паливо ( газ)-82,2% на електричну енергію-3,2%.

За останні роки неодноразово змінювались ціни на енергоносії, а скориговані тарифи на теплову енергію вводились в дію з запізненням. Так останнє підвищення ціни на природний газ (в 2,3 рази) та тарифів на теплову енергію (2,1 рази) відбулося з 01.05.2016 року, а тарифи на теплову енергію з врахуванням зазначених змін введені в дію з 01.07.2016р. Такий терміновий розрив призвів до значного зростання заборгованості за спожиті енергоносії, що в свою чергу сприяло значному зменшенню нормативу перерахування коштів на поточний рахунок підприємства відповідно до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов'язки, затвердженого Постановою КМУ від 18.06.2014 р. №217. Так у 2016 року на рахунок КП «Південно-Західні тепломережі розподіляється близько 7% грошових коштів, отриманих від      споживачів  теплової            енергії.

Вплив сезонного тарифу на господарську діяльність.

Враховуючи дію сезонного тарифу на послуги централізованого опалення, що у міжопалювальний період призводить до значного зменшення надходжень від населення, отриманих коштів не вистачає для виплати заробітної плати працівникам підприємства з відрахуванням до єдиного внеску та фінансування робіт з ремонту і реконструкції теплоенергетичного обладнання. Зазначене може призвести до неможливості стабільної роботи підприємства та надання якісних послуг теплопостачання.

Несвоєчасна компенсація з державного бюджету різниці в тарифах.

Фактичні витрати підприємства на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії значно перевищують затверджені тарифи. Діючі тарифи для населення відшкодовують витрати, які несе підприємство на виробіток, транспортування та постачання теплової енергії лише за 2016р. на 84,7%. Саме за рахунок невідповідності затверджених тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення фактичним витратам і виникає різниця в тарифах, яка станом на 01.01.2017р. становить понад 30 млн. грн., в тому числі за 2015р.- 1,7 млн.грн.

Керівник
Возборський Павло Васильович

Біографічна довідка керівника

Посада, місце роботи

З 10 березня 2017 р. - перший заступник директора

З 16 березня 2017 р. -  в.о. директора комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі»

З 17 квітня 2018 року – директор комунального підприємства «Південно-Західні тепломережі»

Дата народження

21 жовтня 1985 року

Місце народження

с. Вищі Вовківці, Хмельницький район,

Хмельницька область

Громадянство

Громадянин України

Освіта

Повна вища, у 2008 році закінчив Хмельницький національний університет за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» та здобув кваліфікацію економіста-міжнародника, перекладача

Володіння мовами

Українська, російська, англійська

Сімейний стан

Одружений

Службова адреса

вул. Курчатова, 17/1, м. Хмельницький, 29025

Структура, принципи формування та розмір винагороди керівника

Структура, принципи формування та розмір винагороди керівника: 

Структура, принципи формування та розмір винагороди керівника:

Згідно розпорядження Хмельницького міського голови від 03.12.2019 року № 299-р та контракту встановлено посадовий оклад керівнику підприємства в розмірі 24 000,00 грн. та щоквартальну премію в розмірі 150% при умові виконання затверджених показників преміювання:

- виконання фінансового плану у частині доходу без урахування бюджетних коштів та фінансового результату-25%;

- зменшення відсотку втрат теплової енергії у порівнянні із відповідним періодом минулого року-20%;

- забезпечення оплати населенням за отримані послуги на рівні не менше 100%-20%;

- зменшення дебіторської заборгованості населення за надані послуги у порівнянні з відповідним періодом минулого року в порівняльних умовах( враховуючи коефіцієнт зростання тарифів)-20%;

- виконання плану по економії паливно-енергетичних ресурсів у натуральному вимірі (спожитий природний газ)-20%;

- скорочення термінів ліквідації аварій-20%;

- відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів ,виплати заробітної плати-25%.

Річний звіт керівника

2020

Комунальне пiдприсмство "Південно-Західні тепломережі"забезпечує теплом багатоповерховi будинки, бюджетнi та iншi установи загальною площею близько 1 ,15 млн,м2. В експлуатацii знаходиться 12 котелень та l5 ЦТП. Протяжнiсть теплових мереж складас 69,04 км в двотрубному обчисленнi.

2019

 

З в і т

директора   КП «Південно-Західні тепломережі»

за 2019 рік

 

 

 

 

м. Хмельницький

 

 

 

Основним завданням моєї діяльності на посаді директора КП «південно-західні тепломережі" є забезпечення якісного та безперебійного надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню, бюджетним установам, іншим споживачам та релігійним організаціям, надійна експлуатація та своєчасне технічне обслуговування і ремонт котелень, теплових мереж, теплових пунктів, когенераційних установок, виконання заходів з енергозбереження.

Напрямком діяльності був розроблений Стратегічний план розвитку підприємства на 2017-2020 р.р., завдання якого:

  •  зменшення втрат теплової енергії на етапі транспортування та в житлових будинках,
  • зменшення витрат енергоносіїв,
  • підвищення надійності експлуатації обладнання та теплових мереж,
  • зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря,

- технічне переоснащення та автоматизація виробництва теплової енергії,

-   заміна морально-застарілого та фізично зношеного обладнання центральних теплових пунктів

 - заміна фізично зношених теплових мереж.

 

Зокрема,

 

Проведено реконструкцію приміщення хімводоочистки з встановленням  третьої когенераційної установки електричною потужністю 500 кВт та тепловою потужністю 750 кВт по вул. Курчатова, 8Б,

яка має своєю метою досягнути суттєвого зменшення собівартості виробленої електричної  енергії, зменшити фінансове навантаження на споживачів теплової енергії, одночасно поліпшити фінансовий стан підприємства, покращити надання послуг теплопостачання.

Когенераційна установка на базі газового двигуна-генератора ДВГ1А-500 призначена для виробництва електричної енергії для власних потреб підприємства,   можливість продажу надлишкової власної виробленої електроенергії в ПАТ ДП «Енергоринок», а також виробництво додаткової теплової енергії,  за рахунок утилізації тепла від двигуна-генератора і використання його на потреби теплопостачання.

 

 

         Переобладнання, реконструкція та заміна зношених теплових мереж на попередньоізольовані труби  (1724 п.м.)

1. Переобладнання теплової мережі від ТК-614 до ТК-616 по пров. П’яскорського, 6 в м. Хмельницькому  ( 411 п.м.). Витрати 993,888 тис. грн ( власні кошти);

2. Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-3А до т."Б" по вул. Курчатова, 6 в м. Хмельницькому (46 п.м.). Витрати 630,067 тис. грн (власні кошти).

3. Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від т."А" до ТК-452 по вул. Інститутська в м. Хмельницькому (120 п.м.). Витрати 584,30 тис. грн ( власні кошти);   

4. Будівництво теплової мережі від ТК-111 до ТК-114 по вул. Львівське шосе в м. Хмельницькому  (865 п.м.). Витрати 2730,399 тис. грн ( в тому числі 2000,0 тис. грн – міський бюджет, 730,399  тис. грн – власні кошти).

5. Переобладнання теплових мереж попередньоізольованими трубопроводами канального прокладання по вул. Тернопільська, 34/1, 34/2, 34/3, 34/4 (282 п.м.) Витрати 1162,0 тис .грн. (власні кошти).

       Переобладнання та реконструкція теплових мереж передбачає заміну зношених трубопроводів на трубопроводи із застосуванням сталевих попередньоізольованих труб в поліетиленовій оболонці.

Це дозволило підвищити ефективність виробництва та транспортування теплової енергії КП «Південно-Західні тепломережі» шляхом зменшення обсягів та термінів ремонтів, підвищення надійності системи теплопостачання та дало можливість забезпечити надійну, безперебійну та безаварійну її роботу, а також забезпечити значне зниження теплових втрат в теплоізольованих трубах порівняно з втратами в трубопроводах з мінераловатною теплоізоляцією, зменшити витоки хімічно очищеної води, зменшити витрати природного газу та відповідно зменшити викиди забруднюючих речовин.

Стан сталевих трубопроводів до заміни та реконструкції       

Трубопроводи після заміни на попередньоізольовані

 

               Дообладнання електроприводу насоса 55 кВт в ЦТП вул. Молодіжна, 2 шафою керування обертів двигуна (перетворювач частоти)

 

Мета заходу – це зменшення енергоспоживання електроприводу насоса, підвищення якості та надійності послуг з теплопостачання.

Насоси, що встановлені в котельнях, не використовуються на 100% своєї номінальної потужності. В результаті чого двигун насоса, що працює з постійною швидкістю обертання споживає на 30 – 40% більше електроенергії, ніж необхідно для забезпечення оптимального технологічного процесу. В зв'язку з цим виникає необхідність прийняття рішень, які дозволили б суттєво зменшити споживання електричної енергії.

Таким рішенням є використання схеми з регулюванням частоти обертів двигуна насосу. Таку схему можна реалізувати з використанням станції керування двигуном  насоса на базі перетворювача частоти. Економічні складові використання схеми з частотним перетворювачем:

- знижуються витрати електричної енергії, відсутня плата за перетікання реактивної потужності,

- плавний пуск агрегату,

- знижується знос запірної арматури, оскільки велику частину часу засувки повністю відкриті;

- велику частину часу насос працює при зниженому тиску, що знижує витоки;

- знижується знос підшипників двигуна і насоса, а також робочого колеса насоса за рахунок відсутності великих пускових навантажень;

- зменшується можливість виникнення аварій за рахунок виключення гідравлічних ударів при зупинці насоса;

- забезпечується одночасний захист двигуна від струмів короткого замикання, замикання на землю, струмів перевантаження, однофазного режиму, недопустимих перенапружень;

- збільшуються моторесурси комутуючої апаратури та обладнання;

- знижується рівень шуму, що особливо важливе при розташуванні насосів поблизу житлових або службових приміщень;

- спрощується подальша комплексна автоматизація об'єкта.

 

Еколого-режимна наладка газоспоживаючого обладнання.

 

Виконана з метою зниження питомої норми витрат природного газу, зменшення використання природного газу та скорочення викидів забруднюючих речовин.

Еколого-режимна наладка - це важливий етап правильної експлуатації обладнання котельні для виробництва тепла, гарячої води. Професійне налагодження та ефективна експлуатація газовикористовуючого обладнання дозволяють скоротити викиди забруднюючих речовин та зменшити витрати на паливо для котелень та когенераційних установок.

Цей комплекс заходів призначений, у першу чергу для підвищення ефективності процесу виробництва теплової енергії та зменшення викидів парникових газів в навколишнє середовище.

 

 

Наладка гідравлічного режиму теплових мереж від котельні по вул. Тернопільська, 14/3

В результаті гідравлічного налагодження мереж опалення, приєднаних до котельні по вул. Тернопільська, 14/3,  витрата  теплоносія  в  мережу знизилась  з  420 м3/год  до  310 м3/год.  Зниження витрати теплоносія впливає на кількість електроенергії, що споживається мережним насосом.       Відповідно зменшується кількість спожитої електричної енергії мережним насосом в рік.

 

 

Відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових мереж (770 п.м.)

В 2019  році проведено  ремонт та відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових трубопроводів  систем опалення житлових будинків по вул. Тернопільська, 34, Кам'янецька, 106, Львівське шосе, 14, Курчатова, 1-А, Сковороди, 48, Проскурівського підпілля, 209, Кам'янецька, 94, Інститутська, 2, Тернопільська, 34/1, Чкалова, 20, Курчатова, 2/1 Б, Будівельників, 22, Хотовицького, 5/4, Інститутська, 19, Курчатова, 15, Курчатова, 1Д.

Внаслідок відновлення ізоляції  внутрішньобудинкових теплових мереж (в елеваторних вузлах, на горищах, в підвалах) у місцях її пошкодження, зменшуються  втрати теплової енергії на етапі транспортування її мешканцям.

 

 

         КП «Південно-західні тепломережі» протягом 2019 року в повному об’ємі здійснили заплановані заходи та досягли поставлених цілей.      

         Не дивлячись на складну фінансову ситуацію в галузі теплопостачання, підприємство безперебійно надавало свої послуги. Більше того, виходячи з даного звіту видно, що підприємство продовжує розвиватись.

         Найголовнішим своїм здобутком вважаю придбання і встановлення КОГЕНЕРАЦІЙНОЇ установки. Дане обладнання було придбане у безвідсотковий кредит у завода-виробника в грудні 2018 року (в лютому 2020 р. повністю розрахувались за дане обладнання).

         В 2019 р. було замінено найбільшу кількість тепломереж на попередньо ізольовані трубопроводи (1724 п.м).

         Виконали «Інвестиційну програму на 2019 рік»  в повному обсязі.

        Співпраця з Датським енергетичним центром.

Розробка проекту по оптимізації роботи котельнь  Гречанського району. Даний проект отримав схвальні відгуки від незалежного Європейського експерта.

        Знайшли фінансову можливість для підвищення заробітної плати в червні на 10% та в липні на збільшення прожиткового мінімуму з 1921 грн. до 2007 грн. ще на 5%.

         Для покращення умов праці наших працівників проводили частковий ремонт  котельнь та адміністративного корпусу.

2018

   Основним завданням моєї діяльності є забезпечення якісного та безперебійного надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню, бюджетним установам, іншим споживачам та релігійним організаціям, надійна експлуатація та своєчасне технічне обслуговування і ремонт котелень, теплових мереж, теплових пунктів, когенераційних установок, виконання заходів з енергозбереження.
Напрямком діяльності був розроблений Стратегічний план розвитку підприємства на 2017-2020 р.р., завдання якого:
- зменшення втрат теплової енергії на етапі транспортування та в житлових будинках,
- зменшення витрат енергоносіїв,
- підвищення надійності експлуатації обладнання та теплових мереж,
- зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря,
- технічне переоснащення та автоматизація виробництва теплової енергії,
- заміна морально-застарілого та фізично зношеного обладнання центральних теплових пунктів.

     Зокрема, Технічне переоснащення котла ТВГ-8 з заміною пальників і автоматики в котельні по вул. Тернопільська, 14/3 Даний захід дав змогу знизити питому норму витрат природного газу на виробництво теплової енергії на потреби опалення та гарячого водопостачання від котельні по вул. Тернопільська, 14/3 та зменшити використання природного газу, а отже і викидів СО2.
Перевагою встановлених струменево-нишових пальників є:
- підвищення ККД котлоагрегату на 3 %;
- перехід від ступінчастого до плавного регулювання навантажень у всьому робочому діапазоні котлоагрегата;
- сучасна автоматика безпеки роботи котла;
- збільшення міжремонтного періоду котлоагрегата,;
- зменшення викидів забруднюючих речовин СО та NОх в атмосферу;
- зменшення витрат електроенергії за рахунок малого аеродинамічного опору пальників;
- безпечний та надійний розпал пальників, контроль полум'я пальників і запальників, автоматичне вимкнення при погасанні факелу;
- робота в діапазоні від 10 до 100 % потужності котла.
   Реконструкції теплових мереж від ТК-9 до приміщення піцерії по вул. Курчатова,1-А Ду 250 мм (450 п.м.), від ТК-462 до т. А по вул. Інститутській Ду 250 мм (150 п.м.) та ділянок тепловоих мереж Ду 100 мм довжиною( 315 п.м.). Реконструкції теплових мереж передбачали заміну зношених трубопроводів на трубопроводи із застосуванням сталевих попередньоізольованих труб в поліетиленовій оболонці. Це дозволило підвищити ефективність виробництва та транспортування теплової енергії від КП «Південно-Західні тепломережі» шляхом зменшення обсягів та термінів ремонтів, підвищення надійності системи теплопостачання та дасть можливість забезпечити надійну, безперебійну та безаварійну її роботу, а також забезпечити значне зниження теплових втрат в теплоізольованих трубах порівняно з втратами в трубопроводах з мінераловатною теплоізоляцією, зменшити витоки хімічно очищеної води, зменшити витрати природного газу, та відповідно зменшити викиди забруднюючих речовин. Стан трубопроводів до заміни Еколого-режимна наладка газоспоживаючого обладнання. Виконана з метою зниження питомої норми витрат природного газу, зменшення використання природного газу та скорочення викидів забруднюючих речовин. Еколого-режимна наладка - це важливий етап правильної експлуатації обладнання котельні для виробництва тепла, гарячої води. Професійне налагодження та ефективна експлуатація обладнання котельні дозволяють скоротити викиди забруднюючих речовин та зменшити витрати на паливо для котельні. Цей комплекс заходів призначений, у першу чергу, для підвищення енергоефективності котельні. Заміна мережних насосів в котельнях по вул. Хотовицького,4/1 та Північна,2. До заміни експлуатувалися фізично зношені та морально застарілі насоси, середній коефіцієнт корисної дії (ККД) яких лежить в мережах 75%, у той час як ККД сучасних насосів знаходиться на рівні 88-91%. До того ж підприємство щорічно витрачає кошти на поточні ремонти парку насосів в котельнях. Внаслідок зношеності насосів існує можливість виходу їх з ладу у будь-який час, що може призвести до виникнення аварійних ситуацій. Економія електроенергії у порівнянні зі старим обладнанням загалом досягає 20%. Експлуатаційні витрати, які включають витрати на технічне обслуговування та ремонт нових сучасних насосів, є надзвичайно низькими.
Сучасні насоси володіють цілою низкою переваг, а саме:
- малошумна робота;
- тривалий термін експлуатації без обслуговування;
- простота настройки та ремонту;
- високий механічний ККД насосів (до 91%);
- низьке енергоспоживання та ін.
     Таким чином, існуючі застарілі мережні насоси марки Д 200-90 з потужністю електричних двигунів 90 кВт в котельні по вул. Хотовицького, 4/1 та Північна, 2 були замінені на насоси марки DAB з потужністю електричниго двигуна 75 кВт (демонтовані з котельні виведеної з експлуатації), що забезпечило безпечне, якісне та стале функціонування системи теплопостачання абонентів, знизило витрату електроенергії, зменшило витрату на поточні ремонти мережних насосів та в майбутньому спростить їх обслуговування. Заміна кожухотрубних водо-водяних підігрівачів на сучасні пластинчастого типу в ЦТП по вул. Інститутська, 8/1 Метою заходу було зменшення втрат теплової енергії в ЦТП, підвищення якості та надійності послуг з гарячого водопостачання та автоматичне регулювання витрат теплоти в залежності від місцевих кліматичних умов. Заміна трубчастих теплообмінників на нові пластинчасті з більшим ККД, призвела до зменшення витрат теплоносія на підігрів води. Даний захід дозволив скоротити витрати паливо-енергетичних ресурсів (природного газу та електроенергії).
Переваги сучасних пластинчастих теплообмінників:
- низькі виробничі витрати, а також незначні витрати на обслуговування апаратів;
- високоефективна теплопередача (коефіцієнт теплопередачі в середньому в 3-5 разів більше, ніж в кожухотрубних теплообмінниках);
- можливість збільшення потужності за рахунок розширення пакет пластин;
- легкість демонтажу і промивання;
- мінімальне забруднення поверхонь завдяки високій швидкості і турбулізації потоку;
- висока корозійна стійкість;
- мінімальна поверхня теплообміну за рахунок високого коефіцієнта теплопередачі;
- низькі втрати тиску за рахунок оптимального підбору типу пластин з різними видами профілів теплообмінних каналів;
- ефективне регулювання температури в системі за рахунок малого обсягу робочої рідини.
    Наладка гідравлічного режиму теплових мереж від котельні по вул. Курчатова, 8/1Г В результаті гідравлічного налагодження мереж опалення витрата теплоносія в мережу знизилась з 520 м3/год до 406 м3/год. Зниження витрати теплоносія впливає на кількість електроенергії, що споживається мережним насосом. Дообладнання електроприводів димососа та вентилятора котлів в котельнях по вул. Північна,2, електроприводу насоса в насосній станції по вул. Кам'янецька, 102, електроприводу підживлювального насосу по вул. Молодіжна, 2 шафами керування обертів двигуна (перетворювачі частоти – 4 шт.) Мета заходу – це зменшення енергоспоживання електроприводів димососа, вентилятора та насосів, підвищення якості та надійності послуг з теплопостачання. Димососи котлів, як правило використовується до 50 % номінальної потужності. При цьому виникає необхідність дроселювання потоку з метою зменшення продуктивності димососів. В результаті чого асинхронні двигуни механізмів котельні, працюючих з постійною швидкістю обертання, споживають до 50 % більше електроенергії, ніж необхідно для забезпечення оптимального технологічного процесу. В зв’язку з цим виникає необхідність використання альтернативних рішень, які дозволили б суттєво зменшити споживання димососами,
вентиляторами та насосів електричної енергії та покращити технологічні показники та ефективність роботи. Таким рішенням є використання схеми з
регулюванням частоти обертів асинхронних двигунів механізмів. Таку схему можна реалізувати з використанням шафи управління обертами електродвигуна на базі перетворювача частоти фірми «Danfoss», який укомплектовано вбудованим брейковим модулем, поліпшеним фільтром RFI класу A1/B, графічною панеллю управління LCP. Шафа управління укомплектовано перетворювачем частоти Micro
Drive, гальмівним резистором та швидкодіючими запобіжниками. Використання регульованого електроприводу дає можливість оптимізувати роботу асинхронних двигунів механізмів котельні, виключити непродуктивне споживання електроенергії.
В результаті впровадження даного заходу:
- знижуються витрати електричної енергії (до 65%);
- знижується знос підшипників двигунів, а також робочих коліс за рахунок плавної зміни числа обертів, відсутності великих пускових струмів;
- збільшуються ресурси комутуючої апаратури та обладнання;
- знижується знос запірної арматури, оскільки велику частину часу засувки повністю відкриті;
- знижується рівень шуму;
- спрощується подальша комплексна автоматизація об'єкта.
    Відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових мереж (1700 п.м.) В 2018 році проведено 100 % відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових трубопроводів систем опалення житлових будинків по вул. Курчатова,4/3, вул. Інститутська, 6/3, вул.Тернопільська,34/2, вул. Львівське шосе,14, вул. Курчатова,17, вул. Львівське шосе,8, вул. Інститутська,19/1, вул. Молодіжна,2 , вул. Тернопільська, 14/1, вул. Інститутська, 22, вул. Проскурівського Підпілля, 215, вул. Чкалова, 18/1, вул. Степана Разіна,6/1, вул. Тернопільська, 18. Внаслідок відновлення ізоляції внутрішньобудинкових теплових мереж (в елеваторних вузлах, на горищах, в підвалах) у місцях її пошкодження, зменшуються втрати теплової енергії на етапі транспортування її мешканцям. Крім того, в 2018 році виконано реконструкцію приміщення хімводоочистки та розпочато роботи з влаштування третьої Когенераційної установки електричною потужністю 500 кВт та тепловою потужністю 750 кВт по вул. Курчатова, 8Б, яка дасть змогу забезпечити підприємство власною електроенергією на 100% та реалізовувати її надлишок комунальним підприємствам міста. В цілому за рік було повністю виконано поставлені перед підприємством 
завдання та реалізовано всі заплановані заходи.

2017

Комунальне підприємство «Південно-Західні тепломережі»  забезпечує  теплом  багатоповерхові будинки, бюджетні та госпрозрахункові установи загальною площею близько 1,15 млн.м2. В експлуатації знаходиться 12 котелень. Протяжність теплових мереж складає 69,04 км в двохтрубному обчисленні.

 

За 2017 рік підприємство  виконало  ремонтних  робіт  на  суму 5976,4 тис.грн.

З метою покращення забезпечення мешканців житлових будинків теплом і гарячою водою, виконані такі заходи :

Капітальний ремонт КЕ-10/14 в котельні по вул.Курчатова,8/1Г в м.Хмельницькому. Витрати – 173,14 тис.грн.( власні кошти).

Реконструкція теплової мережі від т.А до ТК-22 по вул.Проскурівського підпілля,203 в м.Хмельницькому ( 861 п.м.) . Витрати 883,53 тис.грн .( в т.ч.  785,49 тис.грн - міський бюджет), 98,04  тис. грн -власні кошти).

Технічне переоснащення водогрійного котла ПТВМ-30м № 1 з заміною пальників і комплексу автоматики в котельні КП «Південно-Західні тепломережі» по вул. Курчатова, 8/1Г в м. Хмельницькому. Витрати 2083,32 тис.грн ( в т.ч. 1960,0 тис.грн - міський бюджет, 123,32 тис.грн – власні кошти).

Завершення, розпочатої в 2016 році реконструкції теплової мережі від ТК-325 до ТК-328 по вул. Хотовицького, 8 ( 741 п.м.); - 80,32 тис.грн.(власні кошти).

Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-608 до ТК-610 по вул.Курчатова, 98 . Витрати 52,672 тис.грн (власні кошти).

Дообладнання в котельні  по вул. Курчатова,8  електроприводу димососа котла КЕ-10-14 шафою керування обертів двигуна (перетворювач частоти) . Витрати 71,55 тис.грн

Заміна люмінісцентних ламп на світлодіодні ( 40 шт) на об'єктах підприємства. Витрати 140,573 тис.грн. ( власні кошти).

Відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових мереж (3140 п.м. мереж) . Витрати 228,2 тис. грн (власні кошти).

Еколого-режимне налагодження і відомчий контроль газовикористовуючого обладнання, витрати 88,93 тис. грн (власні кошти).

Наладка гідравлічного режиму роботи теплових мереж. Витрати – 86,4 тис. грн (власні кошти).

Поточний ремонт трубопроводів теплових мереж та запірної арматури. Витрати – 137,57 тис. грн (власні кошти).

Ремонт внутрішньобудинкових систем споживачів на суму 770,17 тис.грн. (власні кошти).

Гідрохімічна промивка внутрішньобудинкових мереж житлових будинків. Витрати   27,5 тис.грн ( власні кошти).

Заміна підживлювального насосу в котельні по вул.Курчатова.8. Вартість 22 тис.грн. (власні кошти)

Ремонт котельні по вул.Хотовицького,4/1 на суму 33,3 тис.грн. (власні кошти)

-  Капітальний ремонт турбіни когенераційної установки № 2 та виготовлення утилізатора тепла димових газів на когенераційній установці № 1, внаслідок чого підвищився електричний та тепловий ККД установок, знизились втрати теплової енергії з вихідними газами, підвищився виробіток електроенергії установками. Витрати  47,5 тис.грн ( власні кошти).

 

За  2017 р.   в КП «Південно-Західні тепломережі»

Вироблено теплової енергії  153841,58 Гкал, відпущено –  153077,98  Гкал,

Реалізовано споживачам – 130165,84  Гкал, в т.ч. реалізація теплової енергії населенню склала  110906,47 Гкал.

Питома норма витрат палива на відпуск тепла газовими котлами за 2017 рік становить  157,2  кг.у.п./Гкал.

Когенераційними установками за  2017 рік  вироблено 5 295 970 кВтгод, що на 712,77 тис кВт год більше, ніж за 2016 рік, а також 5670,97  Гкал теплової енергії , що на 627,04 Гкал більше, ніж за відповідний період 2016 року.

В тому числі, з мереж «Хмельницькобленерго»  придбано на 560,0 тис.кВтгод  менше, ніж за 2016 рік.

При цьому досягнуто зменшення споживання електроенергії  на 355,0 тис.кВтгод  за рахунок виконання енергозберігаючих заходів.

За рахунок заміщення споживання природного газу твердопаливними котлами на 43,44 тис.м3  досягнуто економії в сумі 264,18 тис.грн.

Завдяки проведеним  заходам з контролю та усуненню витоків зменшено споживання води на 22,0 тис. м куб на суму 95,3 тис. грн. проти минулого року.

 Три одиниці автотранспорту переведено з бензину  на скраплений газ, що дало економію коштів в сумі 12,0 тис.грн.

На підприємстві впроваджена  система електронних державних закупівель ProZorro, завдяки якій за 2017 рік заощаджено  614,3 тис.грн.

 

В 2018 році планується виконання наступних заходів :

 

1.Реконструкція теплової мережі від ТК-9 до приміщення піцерії по вул.  Курчатова, 1А.

2.Дообладнання електроприводу димососа котла КЕ-10-14 шафою керування (18 кВт) в котельні по вул. Курчатова 8/1г

3.Технічне переоснащення котла ТВГ-8 з заміною пальників і автоматики в котельні по вул.  Тернопільська 14/3

4.Встановлення двох мережних насосів DAB NDK 100-200|219-75 в котельнях по вул. Північна 2 та по вул. Хотовицького 4/1.

5.Дообладнання електроприводів димососа та вентилятора котла ТВГ-8М шафою керування (11+18 кВт) в котельні по вул. Тернопільська 14/3.

6.Дообладнання електроприводу димососу котла КВГ-7,5(6,5) шафою керування (30 кВт) в котельні по вул. Північна, 2

7.Модернізація станції підкачки Т1 по вул. Кам'янецька, 102 з встановленням додаткового насосу WILO та перетворювача частоти.

8.Переобладнання  теплової мережі від ТК-452 до ТК-462 по вул. Інститутська.

9.Заміна застарілих трубчастих водо-водяних підігрівачів на пластинчасті теплообмінники в ЦТП по вул. Хотовицького 4/1 потужністю 0,5 МВт, та в ЦТП  по вул. Інститутська 8/1 потужністю 2,5 МВт.

10.Наладка гідравлічного режиму теплових мереж.

11.Ремонт внутрішньобудинкових мереж опалення та ГВП з запірною арматурою

12.Гідропневматична промивка внутрішньо будинкових систем опалення.

13.Еколого-режимне налагодження і відомчий контроль газовикористовуючого обладнання.

2016

Звіт

КП «Південно-Західні тепломережі» за 2016 рік

 

На протязі періоду з грудня 2015 року по грудень 2016 року підприємство стабільно забезпечує споживачів тепловою енергією.

Вчасно розпочався опалювальний сезон, в літній період забезпечувалось гаряче водопостачання.

Тарифи на теплову енергію одні з найнижчих в Україні.

Завдяки співпраці з міською Радою підприємству вдалось виконати цілий ряд заходів:

Заходи з енергозбереження:

Проведено реконструкцію котельні з заміною водогрійного котла ТВГ-8 на водогрійний котел КВ-ГМ-10-150 по вул. Тернопільська,14/3 на суму 3178,800 тис. грн., в т.ч. 3075,600 міський бюджет, 103,200 тис. грн. власні кошти. Річна економія – 210 тис.куб.м.природного газу.

Виконано технічне переоснащення водогрійного котла ПТВМ-30М № 1 з заміною пальників і комплексу автоматики в котельні по вул. Курчатова, 8/1 Г. Витрати – 2171,979 тис.грн. (в тому числі міський бюджет 1905,3 тис.грн, 266,679 тис.грн власні кошти). Річна економія – 191,01 тис.куб.м.природного газу.

Придбані та змонтовані станції управління двигунами мережних насосів, димососів та вентиляторів котлів (17 шт.). Вартість 1969,3 тис.грн (в тому числі 550 тис.грн- міський бюджет, 1419,3 тис.грн - власні кошти). Річна економія – 934,4 тис. кВтгод електроенергії.

Проведено будівництво та реконструкцію теплових мереж із застосуванням попередньоізольованих трубопроводів (1031 п.м.). Витрати – 1187,68,0 тис.грн (в тому числі міський бюджет 794,4 тис грн, 393,28 тис.грн - власні кошти). Річна економія – 337,8 тис.куб.м.природного газу.

Встановлено мережниц насос потужністю 200 кВт в котельні по вул.Тернопільська,14/3. Витрати – 291,6 тис.грн. Річна економія – 17,5 тис. кВтгод електроенергії.

Замінено насос потужністю 55 кВт в ЦТП по вул.Молодіжна,2 на насос потужністю 22 кВт. Витрати 65,000 тис.грн (власні кошти). Річна економія – 132,2 тис. кВтгод електроенергії.

Проведено реконструкцію ЦТП по вул.Тернопільська,30. Вартість – 130,6 тис.грн (власні кошти). Річна економія – 10,9 тис.куб.м.природного газу.

Відновлено теплову ізоляцію внутрішньобудинкових мереж (3010 п.м.). Витрати 208,61 тис. грн (власні кошти). Річна економія – 73,1 тис.куб.м.природного газу.

Встановлено лічильники обліку тепла на житлові будинки (115 шт.). Витрати - 842,232 тис. грн (власні кошти). Річна економія – 318 тис.куб.м.природного газу.

 

Забезпечення надійності роботи обладнання :

Виконано капітальний ремонт двох водогрійних котлів з заміною поверхонь нагріву в котельнях по вул. Північна, 2 та Тернопільська, 14/3, вартістю 550 тис. грн.

Виконано поточні ремонти котелень та ТЦП, теплових мереж.

 

Робота з споживачами:

З 01.10.2016 р. розрахунки з споживачами 100% ведуться згідно показів теплових лічильників.

Абонентські книжки замінені рахунками. Споживачам виставляють рахунки за теплову енергію з урахуванням субсидій та пільг. Споживачу калькулятор не потрібен (хіба для перевірки).

З встановленням лічильників тепла, виявляються порушення в системі опалення будинків, які усуваються для вирівнювання умов споживання тепла стояками.

Здійснюється постійна робота з працівниками абонентської служби по веденню вічливого, коректного спілкування з споживачами, реагуванню на звернення, висловлювання вдячності споживачу, поради та допомога по оформленні субсидій.

 

 

Кадрова робота:

В кадровій роботі підприємство націлене на пошук молодих спеціалістів. Заступник директора, головний інженер, начальники виробничих дільниць котелень вік 28-45 років.

Є достатня кількість кваліфікаційних слюсарів, зварювальників,спеціалістів з автоматики.

Техвідділ, який працює на перспективу, необхідно підсилити хоча би одним інженером-будівником з спеціальністю «теплогазопостачання». Спеціальність дефіцитна.

 

Перспектива:

Підприємство займається перспективою в різних напрямках.

Основний – енергозбереження.

В 2017 році заплановано виконати:

5.1. Реконструкція приміщення хімводоочистки для встановлення когенераційної установки потужністю 500 кВт по вул. Курчатова, 8Б в м.Хмельницькому. Вартість впровадження 8700,0 тис. грн. Економічна ефективність досягається за рахунок різниці у вартості виробленої електроенергії. Термін окупності 3,2 роки.

5.2 Реконструкція котельні з переводом 2-х водогрійних котлів ДКВР 4/13 на альтернативний вид палива (пелети) по вул. Хотовицького, 4/1 в м. Хмельницькому. Вартість впровадження – 2500,0 тис. грн. Економічна ефективність досягається за рахунок різниці у вартості палива, а також з метою заміщення природного газу. Термін окупності 0,4 роки.

5.3. Технічне переоснащенняі водогрійного котла ПТВМ-30М №2 з заміною пальників і комплексу автоматики в котельні КП «Південно-Західні тепломережі» по вул. Курчатова, 8/1Г в м. Хмельницькому – 1420,0 тис. грн. Економічна ефективність досягається за рахунок підвищення ККД котла та зменьшення витрат природнього газу. Термін окупності 1,5 року.

5.4. Реконструкція теплової мережі від т.А до ТК-22 по вул. Проскурівського підпілля, 203 в м. Хмельницькому – 1400,0 тис. грн. Економічна ефективність досягається за рахунок зменьшення втрат теплової енергії. Термін окупності 2,1 року.

Документація

Рішення Хмельницької міської ради щодо підприємства

Реквізити: 
НазваРеквізит
Код ЄДРПО36123019
Розрахунковий рахунокUA373204780000026000924417760
МФО320478, 315784
ІПН361230122256
Свідоцтво ПДВ36123019

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!