Новини

У міській раді урочисто відкрито виставку живопису художнього об’єднання «Рефлекторний взаємозв’язок»

До об’єднання «Рефлекторний взаємозв’язок» входять п’ять хмельницьких мисткинь: Бішарєва Катерина, Мельничук Світлана, Романова Юлія, Собків Мар’яна, Тимченко Наталя та їх викладач і наставник Едвард Міляр, хмельницький художник, живописець, графік, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України, поет, доктор наук, почесний професор, академік МАФОБ (ГО «Міжнародна академія фундаментальних основ буття», місто Київ). Це вже друга виставка цього об’єднання у Хмельницькій міській раді. Перша експонувалася у червні минулого року.

З приємною мистецькою подією у житті міста присутніх привітала керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

«На цих картинах можна побачити все: і красу, і мрію, і жінку, і якісь потаємні думки… Та найголовніше – вміти зануритися у творчість авторів. Ми надзвичайно вдячні Вам, пане Едварде, і Вашим панянкам за те, що змогли нам розповісти свою історію розвитку образотворчого мистецтва», - зазначила Юлія Сабій.

Представлені в експозиції полотна технічно багатогранні і поліфонічні, відображають основні напрями в живописі кінця ХІХ - ХХ століття: від реалізму до авангарду. Тематика творів – філософські роздуми про сутність людини, її мрії та вчинки, міфічність, вічні категорії добра і зла. Головне в концепції авторів – новаторський шлях побудови форми, її внутрішній алегоричний зміст, неординарність.

«Репрезентація цієї виставки в приміщенні міської ради є переконливим фактом того, що керівники міста щиро і з повагою відносяться до митців краю, розуміють важливість розвитку образотворчого мистецтва. Ця друга виставка у міській раді представляє надбання живописців і пошуки гурту мисткинь», - зазначив художник, член Національної спілки художників України Едвард Міляр.

У 1980 -1990-х роках Едвард Рафаїлович вів мистецьку студію, випускники якої навчалися у провідних вузах Києва, Львова, Одеси та у містах інших країн. Також організував студію при обласному осередку Національної спілки художників, випускники якої нині навчаються у Львові, Києві, навіть Лондоні, Мілані, Гданську…

При студії створено гурт з п’яти мисткинь “Рефлекторний взаємозв’язок”, з яким проводили три спільні виставки. Едвард Міляр прагне навчити студійців мислити через усі стилі мистецтва. Такої школи, каже, немає ніде.

«Крім мисткинь об’єднання «Рефлекторний зв’язок», я готую шістьох чоловік іншої студії до навчання в академії Європи та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, колишньому головному художньому інституті. Ще з радянських часів то була сильна школа мистецтв», - розповів Едвард Рафаїлович.

Атмосферу свята на відкритті виставки доповнив виступ ансамблю струнних інструментів «Імпреза» Хмельницької дитячої школи мистецтв.

Виставка діятиме до кінця жовтня. Запрошуємо хмельничан та гостей міста завітати до міської ради помилуватися живописними картинами.

 

Едвард Міляр - хмельницький художник, живописець, графік, мистецтвознавець, поет, доктор наук, почесний професор, академік МАФОБ (ГО «Міжнародна академія фундаментальних основ буття», місто Київ). Художник народився 1941 року в м. Антоніни.

Перші кроки професійного малювання одержав на підготовчій студії Київського художнього інституту.

1969 р. – закінчив Смоленський державний художньо-педагогічний інститут.

У 1990-ті роки творчо працював за кордоном; займався живописом, оформленням рицарського комплексу у Кракові (Польща). Займався збереженням та відтворенням архітектурних пам’яток України.

В 2000 році вийшла друком збірка поезій Едварда Міляра «Поезія. Поетика».

Картини художника є в державних та приватних галереях, музеях, колекціях: України, Росії, Польщі, Болгарії, Сербії, Німеччини, Сирії, Таджикістану, США. Едвард Міляр має десять авторських картинних галерей в Україні та одну в США.

Провів велику кількість персональних виставок, у тому числі і в українській діаспорі в Сполучених Штатах Америки.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!