Новини

Про патріотичне виховання, «мовний імунітет» та важливість читання йшлося під час круглого столу із письменницею Ларисою Ніцой

У рамках проекту «Жива книга», ініційованого Хмельницькою міською радою, вчителі загальноосвітніх шкіл Хмельницького мали можливість поспілкуватися з українською письменницею, педагогом і громадською діячкою Ларисою Ніцой. Круглий стіл «Про важливе…» відбувся в міській раді. Основною темою розмови був пошук шляхів, як прищепити любов до читання не лише українським дітям, а й дорослим.

На початку спілкування заступник міського голови Галина Мельник зазначила, що дітей важливо не лише навчити читати, але й прищепити бажання купувати книгу. Культурна людина має раз на місяць купувати книгу і читати її, а педагоги та письменники покликані прищепити дитині бажання вибрати книгу, купити її та прочитати.

Лариса Ніцой поділилася своїми секретами як можна навчити дітей читати. За словами письменниці, треба спонукати дорослих, щоб вони читали своїм дітям, адже українці заради дітей здатні на все і це потрібно використовувати. Також важливо, читаючи, обговорювати з дітьми ситуації, описані у книзі, тим самим формуючи альтернативне мислення та здатність аналізувати.

«Загалом в європейський читацьких рейтингах Україна знаходиться на нижніх щаблях і це дуже сумно, адже країна, яка читає, успішна у всіх інших сферах», - підкреслила письменниця.

Також пані Лариса розповіла, що під час зустрічей із дітьми зацікавлює їх тим, що детально розповідає про усі етапи створення книги. Слухаючи подібні розповіді, у дітей виникає бажання прочитати книгу. Важливою також є можливість дати дитині обрати книгу самостійно.

Окремо присутні зупинилися на польському досвіді патріотичного виховання, проаналізували катехизм польської дитини та ознайомилися із декалогом української дитини.

«Українці є гіпертолерантними і надзвичайно довірливими. Це наша ментальність, інші країни такими не є, і нам треба про це говорити дітям. Навчати як поважати себе, свою державу», - зазначила пані Лариса.

Окремо зупинилися на понятті «мовного імунітету», який має три складові: оточувати себе україномовним продуктом, не переходити на мову співрозмовника та заохочувати оточуючих спілкуватися українською.

«Це дуже нелегко, бо століттями наш «мовний імунітет» знищували, але нам потрібно його відновлювати», - підкреслила письменниця.

Також Лариса Ніцой презентувала свої книги та показала як за на перший погляд простими історіями можна навчатися основним життєвим принципам.

На завершення учасники круглого столу подякували письменниці за цікаву розмову та поділилися власним досвідом патріотичного виховання хмельницьких школярів.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!