Новини

Про хід виконання заходів підтримки учасників АТО та членів їх сімей йшлося на засіданні виконавчого комітету

Начальник управління праці та соціального захисту населення Слов’ян Воронецький на розширеному засіданні виконавчого комітету доповів про виконання «Програми соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2017 роки». Враховуючи ситуацію, яка склалась на сході України виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам  АТО, членам їх сімей, а також членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в АТО, зокрема у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб. Саме тому рішенням сесії міської ради була прийнята «Програма соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2017рр.» – це комплекс заходів, які реалізуються з метою надання соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг громадянам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції на сході України (далі – АТО), членів їх сімей, у тому числі членів сімей загиблих учасників АТО, які потребують допомоги.

На обліку в  Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 2734 особи, які мають пільговий статус, пов'язаний з антитерористичною операцією, з них: учасників бойових дій – 2615 осіб, інвалідів війни – 48 осіб, членів сімей загиблих – 82 особи;  учасників війни – 3 особи.

На виконання Програми здійснювалися наступні заходи:

Проводиться відшкодування пільг за житлово-комунальні послуги (у розмірі  50%) членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, які зареєстровані та проживають у місті Хмельницькому. Станом на 01.11.2017 року – 82 особи на суму – 58,34 тис. грн.
Станом на  01.11.2017 року – 1030  осіб особи отримали звільнення  від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (квартплата) на загальну суму – 442,18 тис.грн.
У 2016 році 994 учасники АТО отримали матеріальну допомогу на суму 1098, 90 тис. грн;  а в 2017р. 1415 осіб на суму 1352,40 тис. грн.

Протягом 2016-2017 років для 9 сімей учасників АТО та 5 сімей членів сімей загиблих учасників АТО здійснено відшкодування коштів за встановлення лічильників об’ємних витрат газу.

Для 2  сімей учасників АТО здійснено відшкодування коштів за встановлення лічильників виміру об’єму води.

Проводяться обов’язкові медичні огляди демобілізованих учасників антитерористичної операції, охоплено 678 учасників АТО. За оперативною інформацією, проведено диспансерний огляд учасників АТО, оглянуто комплексно понад 400 хмельничан із зазначеної категорії.

За медичною допомогою до лікувальних закладів міста Хмельницького звернулися  9 учасників АТО, з них 4 поранених в зоні АТО та 6 із захворюваннями, які виникли під час перебування в зоні АТО. Двоє учасників АТО госпіталізовані.

Протягом 2016 року 19 учасникам АТО проведено зубопротезування на загальну суму  124 тис. грн, у 2017 р. проведено зубопротезування 38 учасникам АТО на суму 173 тис. грн у  рамках Програми з використанням сучасних матеріалів. Протягом звітного періоду стоматологічну допомогу отримали понад 180 учасників.

За звітний період оглянуто сурдологом 47 учасників АТО, потреби в забезпеченні слуховими апаратами зазначених пацієнтів не було.

Працівники амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров’я проводять медичний відбір пацієнтів для санаторно-курортного лікування та оформляють відповідну медичну документацію - довідку  на санаторно-курортне лікування та санаторно-курортну картку.

Протягом 2016-2017років отримали путівки на санаторно-курортне лікування 99 учасника АТО.

Здійснюється оздоровлення дітей, батьки яких загинули, дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в АТО. В оздоровчих таборах відпочивало та оздоровлювалось 257 дітей.     

Здійснюється постійний психолого-педагогічний супровід дітей шкільного віку з сімей учасників АТО. Забезпечене безоплатне харчування 1038 учнів загальноосвітніх навчальних закладів та 463 вихованців дошкільних навчальних закладів з числа дітей, батьки яких є учасниками АТО або брали участь у антитерористичній операції.

На базі Рекреаційного центру «Берег надії» створено умови для психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей. Протягом 2017 року було оздоровлено 86 дітей учасників АТО, у осінньо-зимовий період відбулось 2 сімейних заїзди учасників АТО – 48 чоловік.  Під час відпочинку забезпечується  постійний психологічний супровід. У  Центрі введено послугу іпотерапії, закуплено та установлено  тренажерний та комп’ютерний  зали, закуплено 15 спортивних велосипедів, розроблено 2 маршрути велосипедних екскурсій, введено послугу з приготування кисневих коктейлів, надаються послуги профілактичного масажу, в приміщенні Центру є вільний доступ до Інтернету через WI-FI.

Фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють візити в сім’ї учасників АТО для визначення їх потреб та надання необхідної допомоги. За 2016-2017р. складено 200 соціальних паспортів потреб учасника АТО. Здійснено оцінку потреб, повідомлено про послуги Центру, надано інформаційну, юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу в тому числі сім’ям загиблих учасників АТО. Всі бажаючі сім’ї перебувають під соціальним супроводом Центру та можуть отримати психологічну допомогу.

З міського бюджету в 2017 році 6 громадським організаціям, які опікуються учасниками АТО та членами сімей загиблих учасників АТО виділено 123 тис. грн.
Проведено 29 загальноміських заходів для учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО  (мистецькі проекти, урочисті концерти, кінопокази тощо).

Діти учасників АТО постійно залучаються до заходів, які проводяться. Протягом звітного періоду до загальноміських заходів було залучено до 1000 дітей учасників АТО (до новорічних та різдвяних свят, Дня матері, Міжнародного Дня захисту дітей та акції «Бібліотечне літо», заходів до Дня міста).

Для 350 дітей із сімей загиблих під час участі в АТО, дітей батьки яких є учасниками АТО та дітей із сімей, які переміщені з тимчасово окупованої території  та районів проведення антитерористичної операції, організовано безкоштовне відвідування програм гастролюючих цирків та атракціони луна-парків.

Забезпечено звільнення від сплати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах 71 дитину із сімей загиблих під час участі в АТО, дітей батьки яких є учасниками АТО та 21 дитина із сімей, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції,  на що використано з міського бюджету 46,00 тис. грн.

У Хмельницькому міському центрі зайнятості перебували на обліку 141 безробітний  учасник АТО, з них 24 особи працевлаштовані, в т.ч. 4 – за сприянням служби зайнятості заснували підприємницьку діяльність, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю, 12 осіб проходили професійне навчання за професіями електрогазозварник, охоронник та відновлювали професійні навички після тривалої перерви в роботі шляхом стажування безпосередньо на виробництві, 1 особа брала участь у громадських роботах.

Проведено тендер, за результатами якого укладено договори  про навчання  учасників АТО у двох автошколах Хмельницького: ПП «Хмельницький міський спортивно-технічний клуб ДТСААФ» по вул. Березнева,3 – 64 особи; автошкола ОСТК ТСУ по вул. Кам’янецька,96 –  84 особи.

Відповідно до рішення сесії Хмельницької міської ради від 12.07.2017р. №14 «Про затвердження Порядку забезпечення 50% оплати навчання у вищих навчальних закладах м. Хмельницького для учасників  АТО, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги та зареєстровані в м. Хмельницькому» проведена 50% оплата навчання студентам міста на суму –188 тис. грн. 

Здійснено розподіл субвенції з державного бюджету  на будівництво (придбання) житла для 11 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І – ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов на загальну суму майже 7 млн. грн. Розпорядником бюджетних коштів  в місті є управління  праці та соціального захисту населення. Гроші виділені  11 сім’ям, які вже придбали квартири. Надійшла субвенція ще на 5 квартир.

У 2016-2017 роки за рахунок територіальної громади міста надано 11 квартир інвалідам війни та учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції. До кінця року планується освоїти кошти міського бюджету, в сумі 2 млн грн на придбання житла 4 інвалідам війни ІІІ групи.

Прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок:

- для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – 11 учасникам АТО та 3 членам сімей загиблих учасників АТО загальною площею 9200 кв.м;

- для будівництва індивідуальних гаражів – 33 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО загальною площею756 кв. м;

Прийнято рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок у власність:

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) – 27 учасникам АТО загальною площею 16200 кв. м;

- для будівництва індивідуальних гаражів – 71 учасникам АТО загальною площею 1728 кв.м.

Поставлено на чергу по наданню земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка):

  • 212 учасникам АТО;
  • 5 учасникам бойових дій;
  • 2 членам сімей загиблого учасника АТО.      

У місті встановлено 10  меморіальних дошок у навчальних закладах. У 2016 році встановлено 13 надгробків на могилах загиблих (померлих) учасників АТО на загальну суму 440,00 тис. грн, у 2017 році встановлено 4 надгробки на суму 170 тис. грн.
Засновано Почесну відзнаку міського голови «Воля та мужність».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!