Новини

Працівники управління праці та соціального захисту населення інспектують цехи на предмет дотримання законодавства про працю

Управління праці та соціального захисту населення міської ради продовжує роботу, направлену на легалізацію «тіньових» трудових відносин між працівниками та роботодавцями.

Окрім звичних заходів, а це щотижневі наради в управлінні, а також проведення роз’яснювальної роботи за місцем здійснення діяльності суб’єктів господарювання (двічі на тиждень, так звані «обстеження» - заклади торгівлі, громадського харчування, перукарні, ринки міста), у 2018 році запроваджено новий захід з метою проведення роз’яснювальної роботи з роботодавцем та працівниками – відвідування швейних, столярних та інших виробничих приміщень, які зазвичай розташовані за високим парканом та доступ до яких обмежено кодовими замками.

Деякі недобросовісні роботодавці, які займаються такими видами діяльності, не оформляють офіційно працівників, а якщо і оформляють, то на мінімальну заробітну плату, що не відповідає дійсності. Для прикладу, середній розмір заробітної плати по місту в грудні 2017 року становив майже 6 тис.грн. Заробітна плата кваліфікованої швачки, розкрійника, дизайнера одягу, аж ніяк не менша, а зазвичай становить не менше 8-12 тис.грн. Роботодавці не переймаються майбутніми проблемами працівників при оформленні пенсії або з приводу оплати листка тимчасової непрацездатності у випадку хвороби, або в разі отримання робітником виробничої травми.

Працівники відділу праці розпочали інспектування таких виробничих приміщень безпосередньо перед початком робочого дня в цеху (о 7-30 – 9-00) аби мати можливість поспілкуватись з працівниками перед входом в приміщення чи на територію підприємства.

Зокрема, вчора було здійснено виїзд в мікрорайон Гречани. Заходом охоплено 4 швейних цехи, 1 столярний та 1 цех, в якому виробляється декоративне мило ручної роботи.

Проведено бесіди з працівниками усіх цехів. Серед громадян розповсюджено «пам’ятки», в яких містяться норми чинного законодавства, про які неодмінно варто знати перебуваючи у трудових відносинах.

Про результати заходу, а саме, про офіційне оформлення працівників, можна буде робити висновки дещо згодом, а ось про ефективність даного заходу свідчить той факт, що роботодавці, довідавшись про інспекцію, під’їжджали до своїх цехів протягом 10-15 хвилин. Під час спілкування цікавились, як правильно оформляти працівників (стажування, випробувальний термін, строковий договір) та «обіцяли перевірити чи не забули когось оформити».

Декілька роботодавців були готові до відкритого діалогу та запросили представників відділу праці до виробничих приміщень для спілкування зі швачками та аби пересвідчитись в яких комфортних умовах працюють працівники (сучасне виробниче обладнання, освітлення, витяжка та ін.).

Роботодавцям наголошено про відповідальність за порушення трудового законодавства, зокрема про те, що за одного неоформленого працівника чинним законодавством передбачено штраф у розмірі 111,7 тис. грн, як і, до речі, за виплату заробітної плати «в конверті».

Нагадуємо, що у разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, громадяни можуть звертатись до відділу праці управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 71 або за телефонами: 70-41-46, 65-42-81 та 65-53-90.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!