Новини

Переможці загальноміських інтелектуальних змагань поїдуть на екскурсію до Верховної Ради України

Вже четвертий рік поспіль успішно діє освітній проект – екскурсії Хмельницькою міською радою, який має на меті ознайомити школярів міста з повноваженнями органів місцевого самоврядування, функціями міського голови, основними напрямками роботи депутатського корпусу, історією міста Хмельницького. Щоп’ятниці впродовж навчального року у міську раду на екскурсію приходять учні п’ятих класів шкіл міста. Проте не лише п’ятикласники відвідують міську раду. Тут також побували старшокласники закладів загальної середньої освіти, переможці квестів і вікторин, студенти вищих навчальних закладів та ВПУ міста Хмельницького й інших міст.

Сьогодні керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій зустрілася з учнями 5-11 класів, переможцями загальноміських інтелектуальних змагань, що проводилися упродовж листопада-грудня минулого року у рамках проєкту «Місто – Діти – Влада». Зокрема це команди: серед 5-х класів – Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 «Козачата», серед 6-х класів - команда «Подільське зарево» Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21, серед 7-х класів – команда «Юні краєзнавці» гімназії № 2 м. Хмельницького, серед 8-х класів – команда «Ерудит» Хмельницької санаторної школи, з-поміж 9-11 класів найерудованішими були учасники команди «Компас» навчально-виховного комплексу № 2 м. Хмельницький.

За інтелектуальні здібності школярі отримали подарунок від Хмельницького міського голови Олександра Симчишина – поїздку до Києва на екскурсію Верховною Радою України.

Під час зустрічі з школярами автор проєкту «Місто-Діти-Влада» Юлія Сабій наголосила на важливості проведення інтелектуальних ігор та живого спілкування. Зокрема, проведення таких цікавих форм взаємодії влади та учнівського середовища, як екскурсія міською радою, під час якої безпосередньо здійснюється діалог між представниками влади та учнями. Коли через розуміння повноважень місцевої влади в школярів формується громадянська свідомість.

«Ви повинні бути активними громадянами суспільства. Цікавитися процесами, що відбуваються у місті та в Україні, розвивати аналітичне мислення, усвідомлювати свою відповідальність за прийняті рішення, виховувати любов до рідного краю, почуття відповідальності за його майбутнє. Ви молодці, я усіма вами пишаюся», - зазначила Юлія Сабій.

Приємною несподіванкою для команди п’ятикласників Гімназії №2 «Vivat, Хмельницький!», яка також показала хороші знання з історії та сучасності місцевого самоврядування у Хмельницькому і посіла друге почесне місце у фінальній грі брейн-рингу «Моя позиція», стало рішення міського голови – за інтелектуальні здібності нагородити їх також поїздкою до столиці на екскурсію у Верховну Раду України, яка запланована на 20 січня цього року. Днями Юлія Сабій вручила команді відповідний сертифікат.

У ході спілкування обговорили і організаційні питання щодо поїздки до Києва.

Після завершення зустрічі школярів частували солодощами.