Новини

Нові металошукачі, відеореєстратори та комп’ютерна техніка поповнили матеріально-технічну базу військової частини Нацгвардії України у Хмельницькому

Військова частина Національної гвардії України, що дислокується у Хмельницькому, у подарунок від міської влади отримала нове сучасне обладнання. Металошукачі, автомобільні відеореєстратори, комп’ютерну техніку (телевізор, проектор, багатофункційний пристрій, цифровий фотоапарат, мультимедійний ноутбук) та обладнання для потреб пожежної команди під час урочистостей до Дня захисника України військовим передав міський голова Олександр Симчишин.

Кошти загальною сумою 150 тис. грн для удосконалення навчальної матеріально-технічної бази для підготовки особового складу до несення служби з охорони громадського порядку у місті виділено у рамках «Програми шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території м. Хмельницького на 2018-2019 роки», затвердженої сесією міської ради.

«У 2016 році ми прийняли програму, яка передбачає допомогу усім військовим частинам, що розташовані на території міста Хмельницького. Усі вони виконують роботу в частині захисту Української держави, тому ми допомагаємо всім, у тому числі і військовій частині Національної гвардії України. З року в рік ми з міського бюджету виділяємо кошти, за які купляємо обладнання відповідно до потреб військових частин. Таким чином покращуємо їх матеріально-технічний стан, - зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. - Цього року це велика частина комп’ютерної техніки, металошукачі, які допомагають виявляти злочинців і перевіряти їх на наявність різних заборонених предметів, та відеореєстратори. Крім того, ми допомогли Нацгвардії у наведенні ладу в господарстві, в асфальтуванні території. Цього року це близько 200 тисяч гривень. За роки дії програми це вже близько 800 тисяч гривень. Наступні роки будемо обов’язково продовжувати фінансувати, бо хочемо, аби Нацгвардія у Хмельницькому отримувала підтримку з боку міської влади і надалі відповідально несла службу. Фінансуватимемо й інші військові частини міста».

За словами військових, це не просто хороші подарунки, а життєво необхідне обладнання.

«Нове обладнання, зокрема ручні металошукачі, будуть використовуватись під час обшуку підсудних, а також громадян, які відмовляються від поверхневого огляду, щоб виявити холодну і вогнепальну зброю, а відеореєстратори – для патрулювання у місті та затримання порушників», - зазначив перший заступник командира військової частини, начальник штабу майор Сергій Лук’янчиков.

Загалом за роки дії комплексної програми шефської допомоги військовим, починаючи з 2016 року, з міського бюджету на потреби військових частин і міського об’єднаного військового комісаріату, а також загону територіальної оборони спрямовано понад 15 мільйонів гривень. Усвідомлюючи важливість допомоги військовим частинам у складний час, міська рада планує ухвалити нову програму, розраховану на 2020-2021 роки.

Під час урочистостей з нагоди Дня захисника України, що відбулися на території військової частини Нацгвардії України, міський голова Олександр Симчишин також вручив Почесні грамоти кращим військовослужбовцям. Цих відзнак вони удостоєні за особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові, самовідданість і вірність присязі.