Новини

Книги з доповненою реальністю представили у міських бібліотеках

Одним із хмельницьких проектів, котрі стали переможцями Бюджету участі у 2018 році є "SMART-бібліотека – помічник розумного міста". Його реалізація передбачена на 2019 і відбуватиметься у Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі. В рамках проекту міські бібліотеки отримали книги з AR-технологіями. Що таке AR-технології? Це – доповнена реальність, котра використовує середовище навколо нас та накладає на нього віртуальні елементи. У AR віртуальний та реальний світ гармонійно поєднуються. Книги з доповненою реальністю або, як їх ще називають, «книги, що оживають», котрі закупили міські книгозбірні, розробило видавництво «FastARКids».

Отримані книги - це електронні ігрові посібники, електронні навчальні видання (е-посібник) з доповненою реальністю (AR), які містять текстовий, звуковий, графічний режими.

Такі видання урізноманітнюють процес читання, дозволяють поринути в доповнену реальність. Сторінки «оживають» – рухаються та розмовляють! Картинки стають не просто тривимірними, а дуже реалістичними, яскравими та барвистими. Читач отримує вдале поєднання читання з грою. «Книги майбутнього» вже зацікавили малечу, тому що за допомогою смартфона вони можуть взаємодіяти з героями, прослуховувати віршики, спостерігати, як машинки рухаються та трансформуються. Юним читачам подобаються такі бібліотечні новинки.

Нагадуємо, що книги з AR-технологіями – це перше, що презентували у рамках проекту "SMART-бібліотека – помічник розумного міста". Проект покликаний знайомити хмельничан з новітніми технологіями, які активно впроваджуються. Тому на читачів міських бібліотек ще чекають 3D-принтер, ручки-сканери та чимало інших технологічних новинок.

До того ж міські книгозбірні й раніше працювали у напрямку ознайомлення містян із новими технологіями, вчили користуватися ними та застосовувати їх у повсякденному житті. Тому працівники міської бібліотечної системи впевнені, що бібліотека у форматі SMART завдяки застосуванню технологічних новинок зможе активізувати у дітей та молоді бажання саморозвиватися, читати і вчитися.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!