Новини

Хмельничан навчали бути активною громадою

У Хмельницькій міській раді відбувся освітній захід «Школа місцевої демократії», організований Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках проекту USAID «Громадяни в дії».

Участь у ньому взяли представники місцевих громадських організацій, ОСББ та органів самоорганізації населення.

«Налагодження конструктивного діалогу між громадянами та владою на принципах відкритості, підзвітності та ефективної участі громадян у вирішенні широкого кола питань місцевого самоврядування є важливою передумовою успішного розвитку нашого міста. Адже успіх будь-якого міста та й країни в цілому творять не депутати та керівники, а у першу чергу громадяни, об’єднані спільною ідеєю та бажанням змін на краще», – наголосив, вітаючи учасників Школи, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак.

Під час навчання представники громадянського суспільства мали можливість дізнатись про те як ініціювати розгляд на сесії міської ради власного проекту рішення у порядку місцевої ініціативи; як представляти інтереси громадян через проведення громадських слухань; як здійснювати громадську експертизу; які існують можливості та інструменти для здійснення контролю за місцевою владою; як ефективно застосовувати інші інструменти участі у місцевому самоврядуванні.

«Реформа місцевого самоврядування повинна проходити комплексно і базуватися на засадах передачі не лише повноважень та фінансів громадам, а найголовніше – передачі відповідальності громадянам за стан справ у громаді. Сьогодні місто Хмельницький володіє чи не найбільшим серед обласних центрів України арсеналом дієвих механізмів участі громадськості у процесі прийняття рішень. Ці механізми закріплені у новій редакції Статуту територіальної громади міста Хмельницького, яку у травні цього року ухвалила Хмельницька міська рада. Хмельничанам лише необхідно навчитись ефективно використовувати ці корисні інструменти на практиці», - зазначив експерт УНЦПД, керівник проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!