Новини

Дотримуйтесь правил безпеки користування газом і газовими приладами

Із настанням холодів і морозів збільшується небезпека загорянь. Для запобігання виникненню пожеж та оперативного реагування на них управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці міської ради роз’яснює правила поведінки у пожежонебезпечний період та консультує як правильно діяти у випадку біди.

При наявності в приміщенні запаху газу:

- закрити головний кран на газопроводі та приладах;

- провітрити приміщення;

- не вмикати та не вимикати електроприладів;

- не запалювати відкритого вогню;

- викликати аварійну службу за телефоном 104.

Витікання газу може бути на з'єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів.

Виявити наявність витікання газу можна по запаху, на слух (чути шипіння) та за допомогою мильної емульсії.

Забороняється застосовувати вогонь для виявлення витікання газу.

Не дозволяйте користуватися газифікованими приладами дітям. Виходячи з квартири, не залишайте включеними газові прилади. При появі запаху газу в підвалах, під'їздах та на сходових клітках негайно викликайте аварійну службу за телефоном 104.

Не зачиняйте вентиляційних отворів у підвалах.

Перед запалюванням газових приладів з відводом продуктів спалювання газу в димохід (опалювальна піч, кухонне вогнище, АГВ, газова колонка та ін.) переконайтесь у наявності тяги в димоході.

Перевіряти наявність тяги потрібно перед розпалюванням і під час роботи газових приладів. При відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється.

Для перевірки наявності тяги в газовій колонці або котлах центрального опалення необхідно піднести полум'я сірника під ковпак тягопереривача. Якщо полум'я сірника відхиляється всередину тягопереривача - тяга є.

Щоб перевірити наявність тяги в печі або в кухонному вогнищі, необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки - тяга є.

Не користуйтеся газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах. Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць систематичної перевірки та очищення димоходів.

Пам'ятайте, що приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися. Категорично забороняється зачиняти решітки вентиляційних каналів.

При користуванні газовими приладами кватирки або фрамуги вікон повинні бути відчинені.

Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Категорично забороняється:

- допускати до користування газовими приладами і газобалонними установками дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктаж і не знають правил користування газовими приладами;

- самовільно переставляти газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади;

- вносити зміни в конструкцію газових приладів;

- відключати автоматику безпеки та регулювання;

- користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури і газових балонів;

- користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки газифікованих печей та димоходів;

- залишати працюючі газові прилади без нагляду;

- прив'язувати до газопроводів мотузки та навантажувати газопроводи;

- використовувати газ та газові прилади не за призначенням, користуватися газовими плитами для обігріву приміщень;

- використовувати для сну і відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!