Новини

Для працівників міської ради провели семінар щодо змін в українському правописі

«Культура українського офіційно-ділового мовлення. Зміни в українському правописі» - на таку тему у Хмельницькій міській раді поведено семінар-практикум з ділової української мови для працівників структурних підрозділів та комунальних підприємств. Подібний семінар у міській раді проводиться уже втретє. Цього разу його провели вчителі української мови шкіл міста: Майя Тернецька, учитель-методист Навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова, Вікторія Кальмучина, учитель української мови та літератури Навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова та Алла Шпилюк, вчитель української мови та літератури, заступник директора з виховної роботи Ліцею № 17.

Досвідчені вчителі української мови та літератури допомогли посадовим особам місцевого самоврядування засвоїти основні лексичні, граматичні та стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникати найпоширеніших помилок у діловому спілкуванні, а також роз’яснили основні зміни у новій редакції українського правопису, яка набрала чинності з 3 червня 2019 року. Саме з цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення. Учасники семінару також виконали практичні завдання.

Аби семінар був цікавим слухачам, «уроки української» доповнювали транслюванням уривків з програми «Сніданок з 1+1» українського телеканалу з відомим педагогом, теле- та радіоведучим, автором багатьох підручників і посібників з української мови Олександром Авраменком, що також дала можливість легко та цікаво ознайомитися з особливостями нового правопису. За словами Олександра Авраменка, новий правопис – це нормальні зміни, а якщо точніше – повернули словам нормальне звучання, а перехідний період, коли буде функціонувати два правописи, триватиме 2-3 роки.

Нагадаємо, Український правопис схвалено Кабінетом Міністрів України (Постанова № 437 від 22 травня 2019 року) спільним рішенням Президії Національної академії наук України (протокол № 22/10 від 24 жовтня 2018 року) і Колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 10/4-13 від 24 жовтня 2018 р.) Затверджено Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України, (протокол № 5 від 22 жовтня 2018 року). Зараз розробляється план імплементації нової редакції "Українського правопису". Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!